Home > Novinky > Johannes Thingnes Bø plánuje ukončit kariéru po olympiádě v roce 2026

Johannes Thingnes Bø plánuje ukončit kariéru po olympiádě v roce 2026

Ještě dvě olympiády a konec. Norský biatlonista Johannes Thingnes Bø v rozhovoru pro TV 2 prozradil, že se nechystá napodobit svého krajana Oleho Einara Bjørndalena.

„Budu závodit do roku 2026, pak skončím. Myslím, že ty roky uběhnou rychle, protože má motivace je stále silnější a silnější,“ řekl jasně momentální král světového biatlonu.

K roku 2026 se bude jistě upínat spousta biatlonistů, v oblíbeném Antholzi se totiž bude závodit o olympijské kovy. „Myslím si, že olympiáda v Itálii v roce 2026 bude skvělá. Pak bude přirozený čas skončit, bude mi 33 let,“ vysvětluje Bø.

Na otázku, zda tedy nepřemýšlí o tom, že by podobně jako Ole závodil i po čtyřicítce, odpovídá rezolutně: „Ne! Myslím, že ve 33 letech je ten správný čas na trochu jiný život než ten, který mají profesionální sportovci.“

I tak je reálné, že by Bø dostihl Bjørndalena v počtu triumfů ve Světovém poháru. Zatím prohrává v poměru 47 ku 95. Podle plánu by měl mít před sebou ještě šest sezón.

O Johannesovi se často mluví i v souvislosti s tím, že neodtrénuje tolik hodin jako jeho někteří kolegové. Je tedy možné, že by mohl ještě víc využít svůj potenciál?

„Moje zkušenost je taková, že když jsem trénoval nejvíc, tak jsem byl hodně unavený a potřeboval oddech. Takže si nemyslím, že více tréninků je pro mě správná cesta. Kdybych měl odtrénovat 1000 hodin na úkor dobrého pocitu, tak bych raději akceptoval horší výkonnost,“ přiznává Johannes Thingnes Bø.

Zdroj: TV 2
Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *