Home > Doporučujeme > Ondřej Rybář bude opět trénovat české muže, Zdeněk Vítek se přesune k béčku

Ondřej Rybář bude opět trénovat české muže, Zdeněk Vítek se přesune k béčku

Trenérské změny se v polovině olympijského cyklu nevyhnuly ani českému týmu. Ondřej Rybář střídá na pozici hlavního trenéra mužů Zdeňka Vítka, který bude mít nově na starosti B tým.

Vítek po konci sportovní kariéry čtyři roky vedl ženské áčko, následně se přesunul k mužům. Podle dohody u nich setrval dvě sezóny. Dopředu avizoval, že by se chtěl víc věnovat rodině.

Rybář zastával pozici hlavního trenéra mužů už v letech 2009 až 2014. Další čtyři roky byl šéftrenérem, poslední dvě sezóny pak sportovním ředitelem.

Podle prezidenta Českého svazu biatlonu Jiřího Hamzy byl nyní logickou volbou. „Nechtěli jsme v tuhle chvíli sahat do zahraničí, čímž se okruh kandidátů podstatně zmenšil. Z mého pohledu jsme našli nejlepší možné řešení. Jsem rád, že Ondra tuto nabídku přijal.“

Podle Rybáře nedochází k žádným radikálním změnám. „Kolem týmu jsou pořád lidé, kteří spolu dlouhodobě pracují. Spíš bych řekl, že jsme tým malinko přeskupili a přerozdělili si pracovní činnosti.“

I nadále bude Rybář v roli sportovního ředitele, s čímž souvisí, že neobjede celý Světový pohár a všechna soustředění. To bude úlohou asistenta Aleše Ligauna, který v minulé sezóně vedl tým v IBU Cupu. „Pro něj to bude velká škola. Má pozice není o každodenní práci se sportovci, ale o nastavení společné filozofie,“ vysvětluje jeden z hlavních strůjců českého biatlonového booomu.

Pokračovat bude i úzká spolupráce s trenérem juniorů Michaelem Málkem, která by měla vést k hladkému průběhu generační výměny. „Máme mladé kluky s velkým potenciálem, ale potřebují čas. Bylo tak třeba i u Bimba, který se po příchodu z juniorů tři roky rozkoukával,“ připomíná Rybář.

Trenérský tandem u žen se nemění. Hlavní trenér Egil Gjelland zatím kvůli uzavřeným hranicím komunikuje se svými svěřenkyněmi na dálku, u startu přípravy byl tak tento týden jen jeho asistent Jiří Holubec.

Květen stráví reprezentační výběry v Jablonci nad Nisou. Další plán bude záležet na tom, zda a kdy bude možné vycestovat. Podle původního plánu by měli čeští biatlonisté na začátku srpna absolvovat norský Blinkfestivalen.

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Ondřej Rybář (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Ondřej Rybář bude opět trénovat české muže, Zdeněk Vítek se přesune k béčku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *