Home > Rozhovory > Jsem idiot, říkal po závodě Fourcade. A smekal klobouk před Němci

Jsem idiot, říkal po závodě Fourcade. A smekal klobouk před Němci

Martin Fourcade

Martin Fourcade si v posledním závodě sezóny došel pro rekordní 14. výhru a malý křišťálový glóbus, ale jeho cestu provázely zmatky se zapomenutými zásobníky. Trenér mu je pak ne úplně standardně podal a Francouz děkoval Němcům, že tuhle situaci nechtěli řešit dodatečným protestem. Malý glóbus si zajistila i Gabriela Koukalová, která byla ráda, že už o svou druhou příčku nemusela v posledním kole s nikým bojovat.

„Měla stokrát víc sil než já.“

Tiril Eckhoffová: „Byla jsem už unavená z těch trestných kol. Je skvělé vidět, že můžu zastřílet dobře alespoň v jednom závodě. Teď můžu s čistým svědomím zamířit na dovolenou.“ (NRK)

Gabriela Koukalová: „Oni na mě křičeli, abych ji (Eckhoffovou) zkusila ještě udělat, ale já jsem věděla, že jsem si došla pro druhé místo. Neměla jsem šanci ji ani atakovat, ani se jí přiblížit. Měla stokrát víc sil než já. Jsem ráda, že jsem nemusela s nikým soupeřit.“ (ČT sport)

Kaisa Mäkäräinenová: „Tento víkend byl hodně těžký. S výsledkem jsem spokojená. Na lyžích jsem se cítila lépe než v minulých závodech. Snažila jsem se soustředit jen na sebe a ne na výsledek.“ (IBU)

„Smekám před nimi klobouk.“

Martin Fourcade: „Jsem zkrátka idiot. Vyrazil jsem do závodu s prázdnými zásobníky, to je velká chyba. Měl jsem velké štěstí. Jsem šťastný a hrdý na to, jak mi dnes závod vyšel. Byl jedním z nejkrásnějších v kariéře. Neměl jsem zásobníky, ztratil jsem během závodu brýle a přesto vyhrál!“ (SkiChrono)

Martin Fourcade na adresu Němců: „Chtěl bych vyjádřit ohromný respekt německému týmu, že nepodal protest. Schempp si zaslouží víc než křišťálový glóbus. Smekám před nimi klobouk.“ (IBU)

Andrejs Rastorgujevs: „Chtěl bych moc poděkovat mému týmu, udělal pro tento úspěch hodně. Myslím, že dnes bude velká party. Doufám, že mi to otevře dveře k dalším pódiím.“ (IBU)

Simon Eder: „Za pódium jsem šťastný. Byl jsem už hodně unavený. Pro mě je lepší, když je mezi třemi závody pauza. Snažil jsem se udržet Rastorgujevse, ale viděl jsem, že se musím soustředit spíš na udržení třetího místa.“ (IBU)

Michal Šlesingr: „Věděl jsem, o co jedu a snažil jsem se si to hlídat. Asi ta položka byla i trochu pomalejší. Ale tu poslední ránu jsem zmastil, to je na pár facek.“ (ČT sport)

Michal Krčmář: „Byl to krásný závod, užil jsem si ho. Zkusil jsem bojovat o čtvrté místo, ale v konci už jsem na to neměl.“ (ČT sport)

Foto: Martin Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *