Home > Závody > Junior Janik zazářil na Mistrovství Polska, dařilo se Guzikům

Junior Janik zazářil na Mistrovství Polska, dařilo se Guzikům

Krystyna Guziková

Krystyna Guziková

Foto: Krystyna Guziková (© Günter Hentschel, pod licencí BY-ND)

Víkendové Mistrovství Polska v letním biatlonu bylo bohaté na překvapivé výsledky. Ve středisku Duszniki Zdrój se totiž ze zlatých medailí nečekaně radovali Patrycja Hojniszová a junior Mateusz Janik. Slavilo se i u manželů Guziků.

Patrycja Hojniszová překvapila ve sprintu favoritky, mezi muži vítězem Guzik

Vyvážená střelba a běh, takto dokráčel Grzegorz Guzik (1+1) ke zlatu v úvodním sprintu na Mistrovství Polska. Velmi příjemným překvapením byla druhá pozice věkem ještě juniora Mateusze Janika (1+0). Talentový biatlonista se zároveň stal vítězem své kategorie. Naproti tomu bronz si na krk pověsil veterán Krzysztof Pływaczyk (2+1).

Vítězku sprintu žen by před startem uhodl málokdo. Dobrou střelbou se totiž ke zlatu propracovalo Patrycja Hojniszová (1+0). Až za ní se seřadily tři největší favoritky. Stříbro i přes tři minely vleže obsadila Krystyna Guziková (3+0). Mladší ze sester Hojniszových Monika (0+2) brala bronz. Na své domovské trati se musela loni nejlepší z Polek Weronyka Nowakowská-Ziemniaková (1+1) spokojit až s příčkou čtvrtou.

Výsledky sprintů

Junior Janik mistrem Polska, Guziková přidala do rodiny další zlato

Vítěz sprintu Grzegorz Guzik živil naděje na zlatý double jen do druhé střelby, kde čtyřikrát minul. Zdálo se tedy, že vyhraje Krzysztof Pływaczyk (0+0+3+0), ale ten pro změnu pokazil třetí položku a bral nakonec stříbro. Majitelem zlata se tak stal Mateusz Janik (2+0+0+3) a dokonal své galapředstavení mezi o dost zkušenějšími borci. Łukasz Szczurek (1+0+3+1) se mohl těšit z bronzu.

Stíhačka žen se nesla ve znamení boje Krystyny Guzikové (0+3+1+0) a Moniky Hojniszová (0+0+0+2). Až poslední střelba rozhodla o tom, že se po včerejším zlatu Grzegorze manželský pár Guzikových dočká dalšího nejcennějšího kovu. Třetí příčku zabrala Patrycja Hojniszová (1+0+2+1).

Výsledky stíhacích závodů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *