Home > Závody > Manželé Birkelandovi ovládli Mistrovství Norska

Manželé Birkelandovi ovládli Mistrovství Norska

Fanny Birkelandová

Fanny Hornová Birkelandová

Foto: Fanny Hornová Birkelandová (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Tři zlata jako svatební dar. Novomanželé Lars Helge Birkeland a Fanny Hornová Birkelandová se stali ústředními postavami Mistrovství Norska v letním biatlonu v Røros/Os, když společně získali tři zlaté medaile. Tu čtvrtou jim vyfoukl Emil Hegle Svendsen.

Svendsen vyhrál ve sprintu těsně, Hornová Birkelandová o parník

Kromě Oleho Einara Bjørndalena se na norském šampionátu představila takřka kompletní špička. V úvodním sprintu potvrdil roli jednoho z favoritů Emil Hegle Svendsen (1+0), ale v běhu rychlejší Lars Helge Birkeland (1+1) mu nedal nic zadarmo a do cíle dojel jako druhý se ztrátou pěti sekund. I se čtyřmi chybami zvládl ukořistit bronz Henrik L´Abée-Lund (2+2)

Sprint žen se proměnil ve one woman show v podání Fanny Hornové Birkelandové (0+1). Závodnice z Osla vyhrála o více než minutu před druhou Tiril Eckhoffovou (1+2). Držitelkou bronzu se stala méně známá Sigrid Bilstad Neraasenová (0+0), jež těžila z přesné mušky.

Výsledky sprintu mužů

Výsledky sprintu žen

Hornová Birkelandová opět suverénní, přidal se k ní i manžel

Dlouho to vypadalo, že si Emil Hegle Svendsen (0+2+2+2) dojede ve stíhačce pro druhé zlato, ale dvě chyby na závěrečné položce ho odsoudily ke stříbru. Naproti tomu čistě se na poslední střelbě prezentoval vítěz Lars Helge Birkeland (2+0+1+0). Druhý bronz získal Henrik L´Abée-Lund (0+0+3+1).

Opět výhra a opět o více než minutu. Norské mistrovství mělo jasnou královnu v podobě Fanny Hornové Birkelandové (1+2+3+0). Další stříbro si vyjela Tiril Eckhoffová (1+1+1+2), když těsně porazila Synnøve Solemdalovou (2+3+0+0), jež se tak na pódium vyšplhala až z šesté startovní pozice.

Výsledky stíhacího závodu mužů

Výsledky stíhacího závodu žen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *