Home > Novinky > K ukrajinským mužům míří trenér Sanitra. Ze Slovenska ho vyštvali

K ukrajinským mužům míří trenér Sanitra. Ze Slovenska ho vyštvali

Juraj Sanitra

Juraj Sanitra

Foto: Juraj Sanitra (© parimatch.ua)

Anastasiu Kuzminovou a Pavola Hurajta dovedl jako střelecký trenér k olympijským medailím, přesto se na Slovensku dostal pod palbu kritiky a výhružek. Nyní již bývalý kouč mužské reprezentace Juraj Sanitra se i proto přesouvá na Ukrajinu.

Sanitra u Ukrajinců nahradí Nadiu Bilovovou. Pro 55letého kouče je to velká výzva. „Poprvé jsem součástí tak velkého týmu. Vím, jaké je to získat olympijské zlato a rád bych tento pocit zažil i s ukrajinskými muži.“

Zkušenému slovenskému kouči se v cizím prostředí určitě uleví po psychické stránce. „Po Mistrovství světa v Oslu, konkrétně po štafetách, jsem obdržel množství výhružných esemesek. Jejich obsah se nedá ani publikovat. Útoky na mou osobu proběhly také na veřejnosti a to i od známých lidí z biatlonového prostředí,“ uvádí Sanitra hlavní důvod svého odchodu.

Je možné, že náhrada za Sanitru bude z Česka. „Buď poskytneme prostor našim mladým trenérů, kteří působili u reprezentace jako asistenti, nebo dáme šancí mladým českým koučům,“ dodal viceprezident pro státní sportovní reprezentaci a mládež Ivor Lehoťan s tím, že osobně odchodu velkého odborníka, jakým Sanitra je, lituje.

Zdroje: sme.sk, biathlonworld.com, biathlon.com.ua

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *