Home > Novinky > U norských mužů končí Gjelland. Nahradí ho Fourcadův trenér?

U norských mužů končí Gjelland. Nahradí ho Fourcadův trenér?

Siegfried Mazet

Siegfried Mazet

Foto: Siegfried Mazet (© Instagram S. Mazeta)

Čtyři roky vedl norské ženy, v posledních dvou sezónách jejich mužské protějšky. Nyní se Egil Gjelland rozhodl s trenérským řemeslem skoncovat.

Gjelland zažil u žen skvělé časy, podepsal se pod 12 medailí z MS a 4 z OH. Většinu cenných kovů měla na svědomí Tora Bergerová, která pod Gjellandem také dosáhla na velký křišťálový glóbus.

Výborné výsledky si 42letý kouč připsal i u mužů. Například Johannes Thingnes Bø se pod jeho vedením stal dvakrát mistrem světa mezi jednotlivci.

„Je velmi těžké zůstávat pořád pozitivní a držet si motivaci. Můj životní styl farmáře s 40 krávami není úplně vhodný pro vykonávání pozice ve vrcholovém sportu. Proto je lepší skončit,“ řekl Gjelland ke svému konci.

Na uvolněné místo je již jeden žhavý kandidát – Francouz Siegfried Mazet. Tento muž stál posledních 8 let po boku Martina Fourcade jako střelecký trenér. Po letošní sezóně však oznámil svůj odchod. Ve Francii nejsou z Mazetova rozhodnutí nijak nadšeni, neboť měl podle „gentlemanské“ dohody setrvat až do OH 2018.

Až začátek příští sezóny ukáže, jak se odchod oblíbeného kouče podepíše na samotném Fourcadovi. Jméno nového norského kouče by však mělo být oznámeno mnohem dřív.

Zdroje: tv2.no, L’ÉQUIPE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *