Home > Novinky > Kanadský tým bude trénovat úspěšný běžecký trenér Wadsworth

Kanadský tým bude trénovat úspěšný běžecký trenér Wadsworth

Sarah Beaudryová a Emma Lunderová

Kanadské biatlonisty povede do nové sezóny Američan Justin Wadsworth. Na pozici hlavního kouče nahradil Němce Matthiase Ahrense, který ukončil své 14leté působení u kanadského týmu.

Vedení kanadského biatlonu už v dubnu jmenovalo Justina Wadswortha prozatimním trenérem. Trojnásobný olympionik si udělal jméno jako úspěšný trenér národního týmu Kanady v běhu na lyžích. A spokojení jsou s ním po půlroční spolupráci i biatlonisté.

„Od února jsme se soustředěli hlavně na kontinuální, kvalitní trénink. Tým reagoval extrémně dobře a uvěřil našemu plánu. Skoro všichni si během přípravy překonali osobní rekordy,“ těší nového kouče.

Wadsworth bude úzce spolupracovat s trenérem a střeleckým specialistou Pavlem Lancovem. Ruský odborník povede tým na Světových pohárech, protože Wadsworth bude dělit svůj čas během sezóny mezi cestování po evropských závodech a práci se sportovci v kanadském Canmore.

„Je radost učit se od Pavla Lancova. Je extrémně oddaným a erudovaným trenérem a sportovci ho velmi respektují,“ pochvaluje si Wadsworth dosavadní spolupráci.

Kanadský biatlon letos postihla velká vlna odchodů. S kariérou se postupně rozloučili Nathan Smith, Megan Tandyová, Rosanna Crawfordová a Brendan Green.

Na to musí nový kouč samozřejmě reagovat. „Máme v týmu určitý počet nováčků, takže pracujeme i na pozitivní týmové kultuře, což je klíčové vzhledem k tomu, že tým pro Světový pohár bude závodit v Evropě přes 120 dní.“

Složení kanadského týmu pro první trimestr Světového poháru a IBU Cupu bude jasné po nominačních závodech v Canmore na začátku listopadu.

Zdroj: biathloncanada.ca
Foto: Sarah Beaudryová a Emma Lunderová (Autor: Václav Mudra)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *