Home > Preview > Kdo doplní českou reprezentaci mužů?

Kdo doplní českou reprezentaci mužů?

Česká vlajka

česká vlajka

Páté místo v Poháru národů zaručilo českých mužům šest startovních míst v závodech Světového poháru. Že trenéři ukážou na osvědčené štafetové kvarteto Moravec, Šlesingr, Soukup a Krčmář, je takřka jasné. Obsazení dalších míst je však složitější. Nabízíme vám výběr šesti největších kandidátů.

Adam Václavík – 21 let – šance: 60 %

Platí za jeden z největších talentů českého biatlonu. Na letošním Mistrovství světa juniorů se umístil dvakrát sedmý a k tomu přidal 10. místo. Ale hlavně – v běhu byl nejlepší ze všech! Pokud zlepší zatím podprůměrnou střelbu, mohl by se napevno zabydlet ve Světovém poháru.

Tomáš Krupčík – 27 let – šance: 60 %

Dostal se do věku, kdy se od něj očekává víc než občasné body. V loňské sezóně několikrát přímo v závodech IBU Cupu hájil své místo v reprezentaci a pokaždé uspěl. Dobře využil jediné šance, kterou dostal na Mistrovství světa v Kontiolahti – byl 26. ve vytrvalostním závodě. Musí ale přidat především v běhu.

Matěj Krupčík – 23 let – šance: 25 %

V IBU Cupu se prezentoval jako precizní střelec a čas od času přidal i solidní běh. Mladší z bratrského dua Krupčíků obsadil v celkovém hodnocení IBU Cupu 2014/15 velmi pěknou 14. příčku, za což by ho Ondřej Rybář mohl odměnit premiérovou nominací na Světový pohár.

Tomáš Vojík – 22 let – šance: 25 %

Dvojnásobný juniorský mistr světa v letním biatlonu z roku 2014. Tímto titulem se může představovat Tomáš Vojík. Talentovaný Čech se zatím může spoléhat hlavně na svoji střelbu, ale několikrát ukázal potenciál i v běhu. V loňském IBU Cupu mu patřilo 29. místo a jednou proklouzl i do elitní desítky.

Lukáš Kristejn – 26 let – šance: 20 %

Souputník Michala Krčmáře z juniorské reprezentance. Ve Světovém poháru zatím moc šancí nedostal, jeho maximem je 44. místo. Běžecky to od něj loni v IBU Cupu nebylo leckdy marné, aby ovšem dostal znovu šanci ve Světovém poháru, musel by stabilizovat svou střelbu.

Vít Jánov – 27 let – šance: 10 %

Byl označován za velký talent, prognózy ale nenaplil. Ve Světovém poháru zatím Jánov vybojoval pouze dva body a aby mohl svůj bodový účet rozšířit, musel by najít ztracenou běžeckou formu, kterou kdysi oplýval.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *