Home > Preview > Kdo doplní českou reprezentaci žen?

Kdo doplní českou reprezentaci žen?

Česká vlajka

česká vlajka

Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Eva Puskarčíková, Jitka Landová a kdo dál? Zdeněk Vítek má díky druhému místu v Poháru národů a tím pádem zisku šesti startovních míst ve Světovém poháru příjemné starosti. Musí vybrat ty, co se budou prát o světové body. Z které sedmičky žen bude nejspíš vybírat?

Barbora Tomešová – 28 let – šance: 70%

Byla tou, která po většinu sezony držela pátou startovní pozici pro Světový pohár. V něm dokázala bodovat, nejlépe na závěr sezony 27. místem. Podobně jako Tomáš Krupčík mezi muži, tak i Barbora Tomešová musela své postavení hájit v IBU Cupu. A rovněž uspěla. Pokud chce ovšem odolat smečce mladých lvic, musí stabilizovat běžeckou i střeleckou formu.

Lucie Charvátová – 22 let – šance: 70 %

Udělala dobře, když se rozhodla přejít z běhu na lyžích na biatlon. Logicky ji zdobí především rychlý běh, který v IBU Cupu patřil k absolutní špičce. Na začátku sezony dostala šanci i ve Světovém poháru, ale její učinkování zkrátila špatná střelba. Kdyby ji zlepšila, není pochyb o jejím setrvání mezi elitou.

Lea Johanidesová – 25 let – šance: 30 %

Už několik let se prezentuje jako velmi dobrá střelkyně. Co Lee Johanidesové schází, je stabilní běžecká výkonnost. Loni v IBU Cupu se jí ovšem poměrně dařilo i běžecky, celkově se umístila na kvalitní 14. příčce. Pokud by spojila svou top běžeckou a střeleckou formu, byla by platnou členkou českého týmu pro Světový pohár.

Jessica Jislová – 21let – šance: 10 %

V loňské sezoně byla nejlepší českou juniorkou, už ale nedosahovala takových výsledkových pater jako v dorostu, kdy byla dokonce čtvrtá na světě. Potenciál určitě má, ale pro účast ve Světovém poháru by potřebovala o hodně zvýšit svou běžeckou výkonnost.

Kristýna Černá – 22 let – šance: 10 %

Když v Ruhpoldingu v roce 2013 na svůj věk a zkušenosti předvedla v bronzové štafetě velmi slušný výkon, čekalo se mnohé. Na tento výsledek však dosud Kristýna Černá nenavázala. Loňská sezóna ji nevyšla a to hlavně po běžecké stránce.

Ludmila Horká – 23 let – šance: 5 %

Další běžkyně specialistka, co se rozhodla hodit si flintu na záda. V IBU Cupu jí zatím limitovala špatná střelba, což v její první biatlonové sezóně nepřekvapilo. Má solidní běžeckou průpravu a s přibývajícími vystřílenými náboji by se měla zlepšovat.

Veronika Zvařičová – 26 let – šance: 5 %

Po těžkém zranění se stále marně hledá, hlavně běžecky. Přitom svůj potenciál naplno ukázala v roce 2013 v německém Ruhpoldingu, kdy po skvělém výkonu vytáhla českou štafetu ke třetímu místu. V loňské sezoně se své někdejší výkonnosti nepřiblížila ani zdaleka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *