Home > Závody > Kontrolní závody pomohly vybrat sestavu Rusům a Rakušanům

Kontrolní závody pomohly vybrat sestavu Rusům a Rakušanům

S blížícím se startem sezóny se to hemží kontrolními závody. Síly poměřili Rakušané, Rusové, Švédové se Slovinci či Ukrajinci.

Smíšená štafeta bez Podčufarovové a Garaničeva

Rusové jeli své kontrolní závody v norském Beitostølenu. Ve sprintu mužů zvítězil Anton Babikov s bilancí 0+1. Druhý Alexej Slepov na něj ztrácel 19 sekund, ale obkroužil o jedno trestné kolo víc. Třetí dojel Petr Paščenko a až za ním byl třikrát nepřesný Anton Šipulin. Lídra ruského týmu mohl těšit nejrychlejší běh.

Ženy si zazávodily s pravidly smíšené štafety. Bez dobíjení zvládly závody vítězná Tatjana Akimovová, o 13 sekund druhá Victorija Slivková i třetí Jekatěrina Glazyrinová.

Po testovacích závodech bylo rozhodnuto, že smíšená štafeta pojede ve složení Tatjana Akimovová, Světlana Slepcovová, Maxim Cvetkov a Anton Šipulin. Smíšenou dvojici utvoří Victoria Slivková a Anton Babikov. V individuálních závodech se představí i Olga Podčufarovová a Jevgenij Garaničev.

Švédové vs Slovinci

Přímo v Östersundu proběhly v posledních dvou dnech vytrvalostní závody a sprinty za účasti švédského či slovinského áčka. Vytrvalostní závod mužů ovládl Jesper Nelin, který i s jednou chybou nadělil bezchybnému Torsteinu Stenersenovi skoro půl minuty. Až 10. dojel s 6 chybami Fredrik Lindström a ještě méně se vedlo 14. Jakovu Fakovi, který přitom chyboval jen dvakrát.

Sprint už vyšel Slovincům líp, vyhrál ho bezchybný Klemen Bauer. Fak si se dvěma chybami polepšil na čtvrté místo. Na startu už však nebyli nejlepší Švédové.

Mezi ženami excelovala i se třemi chybami vítězna Hanna Öbergová. Slovinská jednička Teja Gregorinová na ni ztrácela přes minutu a půl a to chybovala pouze dvakrát. Ve sprintu už ale při absenci Öbergové s čistou střelbou zvítězila těsně před Emmou Nilssonovou.

V Rakousku šokoval mladík

U Rakušanů bylo jasné, že úvodní závody Světového poháru pojedou Simon Eder, Dominik Landertinger, Julian Eberhard a Lisa Hauserová. První dva kontrolní závody, zkrácený a klasický sprint, vyhrál překvapivě mladý Felix Leitner. V 19 letech ho tak čeká debut mezi elitou. Tam ho doprovodí i v obou závodech druhý Sven Grossegger. Poslední místo získal vítěz závěrečné stíhačky Daniel Mesotitsch.

Mezi ženami první dva závody jasně ovládla Lisa Hauserová. Do třetího už nenastoupila a umožnila tak vyhrát Christině Riederové. Ta si tak zazávodí v Östersundu, stejně jako Julia Schwaigerová, která sekundovala Hauserové. Nominaci dotvořila Fabienne Hartwegerová.

Ukrajinci v Kanadě

Ukrajinská reprezentace se připravuje v kanadském Canmore. Tam se také konal kontrolní závod na 9 km, kde za jednu chybu byla penalizace 25 sekund. Vyhrál bezchybný Vitalij Kilčickij s náskokem 19 vteřin na jednou nepřesného Artěma Prymu. Třetí dojel Serhij Semenov, jenž chyboval třikrát.

Zdroje: biathlonrus.com, skidskytte.se, oesv.at, biathlon.com.ua

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *