Home > Rozhovory > Koukalová měla z glóbu radost, jako by si měla dát vepřo knedlo zelo

Koukalová měla z glóbu radost, jako by si měla dát vepřo knedlo zelo

Gabriela Koukalová

Asi nikdo nečekal, že by dnes Gabriela Koukalová získala malý křišťálový glóbus. Ale stalo se a při neúspěchu Laury Dahlmeierové jí k tomu stačilo i čtvrté místo. Před závodem sice nebyla v úplně nejlepším rozpoložení, ale po něm už měla jako majitelka křišťálové trofeje náladu i na vtípky.

„Je to super. Ale nelpím na tom.“

Mari Laukkanenová: „Je hezký pocit zastřílet za nula. Mohla bych to dělat častěji. Nebylo to lehké, na stojce jsem měla trochu štestí. Jsem šťastná, že to stačilo na výhru.“ (IBU)

Justine Braisazová: „Oslo se mi hodně líbí a jsem spokojená i se závodem. Jen doufám, že se mi podaří být takhle koncentrovaná i ve zbytku sezóny.“ (IBU)

Anaïs Bescondová: „Když se vracím na Holmenkollen, tak mám v hlavě vždycky hezké vzpomínky. Cítím se plná energie. Bylo mým cílem, abych na tom byla v březnu dobře.“ (IBU)

Gabriela Koukalová: „Nejvíc bolelo takových posledních 15 centimetrů, než jsem projela brankou na startu. Takže jsem se rozhodla, že to první kolo pojmu jako pochodové cvičení, pojedu si to na pohodu, abych neurazila.“ (ČT sport)

Gabriela Koukalová o zisku malého glóbu: „Je to super. Ale nelpím na tom. Mám velkou radost, zhruba takovou jako z představy, že si už za pár dní dám vepřo knedlo zelo a k tomu pivko.“ (ČT sport)

Veronika Vítková: „Zhoršily se povětrnostní podmínky, ale v hlavě. 0+1 je výborných. Poslední rány se dávají. Chvíli jsem na ni čekala a chybovala jsem.“ (ČT sport)

„Hodně to pro mě znamená.“

Johannes Thingnes Bø: „Vítězství na Holmenkollenu je vedle mistrovství světa a olympijských her nejvíc. Hodně to pro mě znamená. Navíc se nám letos tolik výher neurodilo. Za dnešní vítězství vděčím lyžím, takže bych chtěl poděkovat servisu.“ (NRK)

Martin Fourcade: „Z Kontiolahti jsem se vracel do Francie, takže jsem měl dlouhou cestu do Osla. Chtěl jsem se hlavně dobře připravit na tento závod. Chyba na střelnici mě štve, měl jsem na to, abych zastřílel čistě. Ae celkově jsem spokojený s druhým místem.“ (IBU)

Anton Šipulin: „Letos jsem měl ve sprintech velké střelecké potíže. Teď už si chci jen užít poslední dva závody.“ (IBU)

Ondřej Moravec: „Jsem rád, že jsem ještě v této fázi sezony schopný střílet čistě. Před startem jsem si ale myslel, že by to mohlo být dobré.“ (ČT sport)

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *