Home > Preview > SP Oslo 2017: Startovní listiny stíhacích závodů

SP Oslo 2017: Startovní listiny stíhacích závodů

Veronika Vítková

Skvělé výchozí pozice budou mít v závěrečných stíhacích závodech letošní sezóny české biatlonistky a biatlonisté. Gabriela Koukalová by navíc v Oslu mohla zaútočit na další malý křišťálový glóbus.

Stíhací závod žen
18. 3. | 12:45
cze 4. Koukalová, 5. Vítková, 32. Charvátová
Startovní listina

Asi se nedá čekat, že by nejlepší žena sprintu Mari Laukkanenová udržela svou pozici i ve stíhacím závodě. Na většinu startovního pole bude mít výrazný náskok, ale čtyři střelecké položky jsou něco jiného než dvě. Na střelnici není letos nejjistější ani Justine Braisazová, která, bude na Finku ztrácet 8 sekund. Z tohoto pohledu bude mít víc šancí Anaïs Bescondová. Ta na tom ale není zdaleka tak dobře běžecky.

I proto se otvírá velká šance před Gabrielou Koukalovou, která vystartuje ze čtvrté příčky o 37 sekund za Laukkanenovou. Z 8 letošních stíhaček byla čtyřikrát na pódiu. Zvýšenou motivaci navíc představuje vidina malého křišťálového glóbu.

Na Lauru Dahlmeierovou sice Češka ztrácí 43 bodů, ale v případě vítězství by to mohlo být hratelné. Vždyť Němka vystartuje do závodu až z 31. místa se skoro dvouminutovou ztrátou.

Spolu s Koukalovou by se mohla v prvním kole vyvést pátá ze sprintu Veronika Vítková, na kterou má Holmenkollen zatím velmi ozdravný účinek. Už pětkrát v řadě tu dojela v elitní desítce.

Velký pozor si však musí české biatlonistky dávat na Susan Dunkleeovou, která byla včera ve sprintu jedinou dvakrát chybující ženou v elitní desítce. Dá se také čekat útok favoritek ze zadních pozic. Darja Domračevová či Kaisa Mäkäräinenová už mockrát ukázaly, že umí pořádně zaútočit.

Stíhací závod mužů
18. 3. | 15:00
cze 7. Moravec, 13. Šlesingr, 28. Krčmář, 52. Soukup, 56. Václavík
Startovní listina

Johannes Thingnes Bø na poslední chvíli hasí nepříliš povedenou sezónu ze strany norských biatlonistů. Po vítězství ve sprintu k tomu bude mít další dobrou příležitost. Bude si však muset hodně dobře krýt záda před Martinem Fourcadem.

Francouz letos vyhrál 6 z 8 stíhacích závodů, radoval se i loni na Mistrovství světa v Oslu. Za vítězstvím navíc půjde jako sup, protože by pro něj bylo v aktuální sezóně rekordní 14. A všichni dobře víme, jak má Fourcade nejrůznější rekordy a statistiky rád.

Anton Šipulin má zase rád stíhací závody. V této sezóně se v nich pětkrát vešel do čtvrtého místa a to většinou neměl tak luxusní pozici, jako má dnes. Ze třetího místa bude ztrácet 23 sekund na Bøho a 8 na Fourcada.

Blízko Šipulinovi pak budou Dominik Landertinger a Tarjei Bø, kteří touží po premiérovém pódiu v této sezóně. To Ondřej Moravec už se letos dočkal dvou druhých míst, ale proč svou medailovou sbírku ještě nerozšířit? Zvlášť když ho v posledních závodech zdobí skvělá střelba.

Zhruba minutu po vítězi sprintu se do stíhacího závodu pustí také druhý český reprezentant. Michal Šlesingr tak trochu zachraňuje dojem z této sezóny a k tomu by se hodilo ještě nějaké to umístění v TOP10.

Foto: Veronika Vítková (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *