Home > Rozhovory > Koukalovou těšil běh, Akimovová byla překvapená a Chevalierové pomohla frustrace

Koukalovou těšil běh, Akimovová byla překvapená a Chevalierové pomohla frustrace

Gabriela Koukalová

Nejrychlejším během se dnes ve sprintu v Novém Městě na Moravě prezentovala Gabriela Koukalová. S tím byla 13. žena v cíli spokojená, horší už to bylo se střelbou vestoje. Naopak jen radost sršela ze všech tří medailistek.

„Miluji tu závodit.“

Tatjana Akimovová: „Je to pro mě hodně překvapivé. Šla jsem na start jen s tím, že chci předvést maximum na trati i na střelnici. A dnes se sešlo všechno. Během prvního kola jsem jela s Wiererovou a dokonce jsem ji chtěla předjet. Na střelnici trochu foukalo, ale snažila jsem se koncentrovat jen na sebe.“ (RBU)

Anaïs Chevalierová: „Miluji tu závodit. Hromadila se ve mně frustrace a dnes to vyplulo na povrch. Úplně jsem vypnula mozek. Sice jsem v závěru trochu ztratila, ale nejsem vůbec zklamaná. Jsem šťastná.“ (L’Equipe)

Susan Dunkleeová: „Za třetí místo jsem šťastná. Minulý týden jsem sice dorazila do cíle jako první, ale nakonec jsem i s čistou střelbou byla 11. Takže je to dnes skvělé zlepšení.“ (IBU)

Laura Dahlmeierová: „Je to tu skoro jako na fotbalovém zápase. Atmosféra je tu mimořádná. Na trati to pro mě dnes ale nebylo lehké. V posledním kole už jsem s tím hodně bojovala. (ARD)

„Nemohla jsem chytit rytmus.“

Gabriela Koukalová: „Nepamatuji si, kdy se mi běželo lépe – možná v Soči. Snažila jsem se chytit tu šanci za pačesy a odstřílet to nejlépe, jak můžu. Možná jsem se ale v důsledku snahy začala tak třást, že už jsem nemohla chytit rytmus, což byla velká chyba.“ (Český rozhlas)

Veronika Vítková: „Letos je to můj nejpovedenější sprint. Vzpomněla jsem si na Pokljuku, jak jsem zkazila poslední střelbu ve stíhačce. Tentokrát jsem si poslední dvě rány pohlídala.“ (ČT)

Zdeněk Vítek: „Jak Verča, tak i Eva se při tréninku necítily úplně dobře. Eva i trochu zdravotně. Verču bolely nohy, takže jsme museli trénink upravovat. Uvidíme, jestli se ty problémy trochu zlepší.“ (ČT)

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *