Home > Novinky > Kuzminová, Džimová a Rösch budou závodit i v příští sezóně

Kuzminová, Džimová a Rösch budou závodit i v příští sezóně

Anastasia Kuzminová

Tři velká jména uvidíme na tratích i v příští sezóně. Anastasia Kuzminová, Julija Džimová a Michael Rösch se rozhodli, že si minimálně o rok prodlouží kariéry.

Kuzminová chce skončit jako vítězka

Uplynulá sezóna byla pro Anastasiu Kuzminovou velmi úspěšná. Na olympiádě získala zlato a dvě stříbra, v celkovém hodnocení Světového poháru byla druhá. Ve 33 letech na tratích válcovala soupeřky a konec kariéry by tak možná byl trochu předčasný.

„V příští sezóně určitě budu závodit, už jsem se začala připravovat. Právě jsem se vrátila z norského Sjusjøenu, kde jsem najezdila hodně kilometrů na sněhu,“ prozradila Kuzminová v rozhovoru pro sport-express.ru.

Rozhodnutí pokračovat v kariéře má ještě jeden důvod. „Nechci končit porážkou, která přišla na posledním kilometru posledního závodu. Neobjedu celý Světový pohár a mým cílem nebude bojovat o velký křišťálový glóbus. Chci hlavně uspět na Mistrovství světa v Östersundu. Chtěla bych se rozloučit dalším velkým vítězstvím,“ říká odhodlaně Ruska ve slovenských službách.

Anastasia KuzminováFoto: Anastasia Kuzminová (Autor: Petr Slavík)

Džimová se připojí ke Slovincům

Ještě v březnu Julija Džimová tvrdila, že to byla pravděpodobně její poslední sezóna. V pouhých 27 letech necítila touhu pokračovat, chtěla se posunout někam dál. Nakonec se ale nechala přemluvit a bude dál hájit ukrajinské barvy.

Podle prezidenta Ukrajinské biatlonové federace Vladimira Brynzaka se podařilo najít kompromis. Džimová se připojí ke slovinskému týmu, ke kterému se vrátil Uroš Velepec. Právě tento trenér stál za vzestupem nyní už ukrajinské jedničky.

Vyrovnají se tak účty mezi slovinskou a ukrajinskou stranou, v minulé sezóně se totiž společně s Ukrajinkami připravoval Jakov Fak.

Julija DžimováFoto: Julija Džimová (Autor: Petr Zbranek)

Röschův příběh nekončí

Mělo se za to, že si 35letý Michael Rösch splní sen startovat ještě jednou na olympijských hrách a následně ukončí svou bohatou kariéru. Němec v belgických barvách má ale jiné plány.

„Byla to emotivní sezóna plná skvělých závodů, porážek a povedených štafet. Také se mi splnilo největší přání zažít ještě jednou olympijské hry a zároveň pomoct těm, kteří onemocněli rakovinou. Vlastně by teď bylo vhodné skončit, ale můj příběh ještě není u konce,“ potěšil Rösch své fanoušky na sociálních sítích.

V uplynulé sezóně ukázal, že má stále co nabídnout. Skvěle rozjížděl štafety a ve Světovém poháru bral i přes slabší střelbu několikrát body.

Michael RöschFoto: Michael Rösch (Autor: Petr Zbranek)

Zdroje: sport-express.ru, biathlon.com.ua
Hlavní foto: Anastasia Kuzminová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *