Home > Novinky > Lesser má poslední šanci dostat se na MS, Schempp již boj vzdal

Lesser má poslední šanci dostat se na MS, Schempp již boj vzdal

Do německého týmu se po kratší přestávce vrací zkušený Erik Lesser, aby zabojoval o nominaci na mistrovství světa. V té naopak jistě nebude Simon Schempp, který se od začátku sezóny potýká se špatnou formou.

Lesser pod tlakem mladých

Jednatřicetiletý Erik Lesser prožil hrůzostrašný start do sezóny. Ze tří individuálních závodů Světového poháru vytěžil nejlépe 70. místo a po Vánocích byl poslán do druhé ligy.

„Rozhodnutí trenérů absolutně rozumím. Pokud jste ten nejhůř umístění ve Světovém poháru a v IBU Cupu se dosahuje na pódia, tak musí trenéři jednat. A je jedno, jak se sportovec jmenuje,“ ví Lesser.

V IBU Cupu se mu však dařilo lépe, ve všech závodech skončil do 11. místa a nejlépe dojel čtvrtý. Konečně byl spokojený i s běžeckou formou.

Proto nyní dostává šanci ve Světovém poháru a zároveň se může nominovat i na Mistrovství světa v Antholzi. Musel by však čtvrteční vytrvalostní závod v Pokljuce dokončit do 8. místa.

To je pro Lessera velmi složitý úkol. „Samozřejmě chci do Antholze, ale realisticky viděno jsou ty šance spíše malé. Se stoprocentní střelbou by byla šance celkem dobrá, ale to není úplně běžné.“

V německém týmu nyní dostávaly přednost jiná jména, například pětadvacetiletý Philipp Horn nebo šestadvacetiletý Philipp Nawrath.

„Hodně se mluví o generační výměně, že musí přijít mladí. A skutečně mě dostávají pod větší tlak, že můžu být ten, který zůstane doma. Zkusím to otočit. Jednu šanci mám teď. Když to nevyjde teď, zaútočím příští rok!“ říká odhodlaně Erik Lesser.

Schempp bude hledat formu

To u Simona Schempp je situace jiná. Závodník, který byl zvyklý prohánět Martina Fourcada, nemůže najít někdejší běžeckou formu. Ve stíhačce v Le Grand-Bornand se prostřílel k 10. místu, jinak končíval ve třetí desítce a níž. Proto se neúčastní světového šampionátu.

„Rozhodnutí o vynechání mistrovství světa bylo nejdřív hodně těžké a také trpké, protože jsem v Antholzi zajel své nejlepší výsledky a je to mé nejoblíbenější středisko,“ vysvětluje Schempp.

„Momentální situace pro mě není uspokojivá. Nedokázal jsem navázat na výkony z léta. Dlouho jsem přemýšlel, co s tím,“ říká jednatřicetiletý biatlonista, který už našel řešení.

„Musím se vrátit ke svému osvědčenému tréninkovému systému, se kterým jsem byl řadu let úspěšný. Doufám, že se ještě v této sezóně vrátím v dobré formě.“ Místem Schemppova návratu by mohlo být i Nové Město na Moravě, kde se pojede dva týdny po skončení mistrovství světa.

Zdroj: DSV
Foto: Erik Lesser (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *