Home > Závody > Letními mistry Německa ve sprintu se stali Herrmannová a Schempp

Letními mistry Německa ve sprintu se stali Herrmannová a Schempp

Denise Herrmannová

Teploměr v Arberu ukazoval 10 stupňů, když se dnes němečtí biatlonisté a biatlonistky pustili do bojů o domácí tituly. Ve sprintu žen na 7,5 kilometru byla nejlepší Denise Herrmannová, na 10kilometrové trati mezi muži uspěl Simon Schempp.

Denise Herrmannová jako obvykle těžila z výborného běhu, který podpořila i solidní střelbou 0+1. Bezchybná Karolin Horchlerová za ní zaostala o 23 sekund. Třetí dojela s jednou chybou a ztrátou 37 sekund Lena Häckiová, která se jako jediná z hostující švýcarské reprezentace výrazněji prosadila. Bronz v rámci německého šampionátu získala čistě střílející Marion Deigenteschová.

And the winner is… 🥇Denise Herrmann gewinnt souverän den Auftakt-Sprint der Deutschen Meisterschaften! Karolin…

Zveřejnil(a) DSV Biathlon dne Sobota 7. září 2019

Na sprint mužů začalo pršet, což ovšem nemuselo trápit Simona Schemppa. Vleže minul jeden terč, ale čistá stojka ho nakonec dovedla ke zlatu. Jeho konkurent Johannes Kühn vestoje udělal dvě chyby a nakonec v cíli ztratil 18 sekund. Třetí Benedikt Doll střílel s bilancí 1+1 a za Schemppem zaostal o 21 sekund. Favorizovaný Arnd Peiffer byl se stejným střeleckým výsledkem devátý.

Befreiungsschlag 👊: Simon Schempp holt sich den Sprint-Titel bei den Deutschen Meisterschaften! Johannes Kühn – Biathlon läuft auf Rang 2️⃣, Benedikt Doll wird 3️⃣.! #SkiDeutschland

Zveřejnil(a) DSV Biathlon dne Sobota 7. září 2019

Německé mistrovství pokračuje v Arberu nedělními stíhacími závody. Za týden se Němci utkají v Ruhpoldingu v běžeckých závodech, hromadných startech a štafetách.

Výsledky sprintu žen
Výsledky sprintu mužů

Foto: Denise Herrmannová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *