Home > Závody > Italské biatlonisty překvapil na letním šampionátu sníh. Nejvíc se dařilo Hoferovi

Italské biatlonisty překvapil na letním šampionátu sníh. Nejvíc se dařilo Hoferovi

Lukas Hofer

I závody v letním biatlonu můžou být zrušeny kvůli sněžení. Přesvědčily se o tom italské biatlonistky, které v neděli v Martellu nemohly bojovat o mistrovské tituly ve stíhačce. Muži svůj závod ještě stihli, a tak mohl Lukas Hofer zkompletovat vítězný double.

Vittozziová vyhrála jediný závod žen

Lisa Vittozziová prožívá skvělou letní sezónu. Po exhibičních výhrách ve Wiesbadenu, Livignu a Annecy byla nejlepší také na Mistrovství Itálie v Martellu. V sobotním sprintu neminula ani jeden terč a nadělila takřka minutu a půl Dorothey Wiererové, která musela po ležce i po stojce na dvě trestná kola.

O další minutu zpět byla třetí Nicole Gontierová (2+1). Vittozziová si tak vyjela skvělou pozici pro nedělní stíhačku, která se ale nekonala. V 1700 metrech položeném středisku začalo v neděli hustě sněžit a své závody stihli odjet jen muži a junioři.

Live ❄😎

Zveřejnil(a) Biathlonzentrum Martell Südtirol Italien dne Neděle 8. září 2019

Mužům vládl Hofer

Sprint mužů byl mnohem dramatičtější než ten ženský. Lukas Hofer nechal na obou položkách jeden nesestřelený terč a až do konce musel bojoval s Giuseppem Montellem, který minul jen jednou vestoje. Ve prospěch Hofera nakonec rozhodlo pět sekund. Skoro o minutu za vítězem zaostal třetí Dominik Windisch (2+1).

Ve stíhačce se kromě počasí nic nezměnilo. Hofer v husté chumelenici netrefil čtyři terče, Montello s Windischem pět. Mezi medailisty byly zhruba minutové rozdíly.

Výsledky sprintů
Výsledky stíhacích závodů

Foto: Lukas Hofer (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *