Home > Novinky > M. Fourcade byl zvolen do komise sportovců IBU. Puskarčíková těsně neuspěla

M. Fourcade byl zvolen do komise sportovců IBU. Puskarčíková těsně neuspěla

Martin Fourcade

Biatlonisté a biatlonistky si zvolili čtyři zástupce do komise sportovců při Mezinárodní biatlonové unie. Zájmy závodníků budou zastupovat Clare Eganová, Aita Gasparinová, Erik Lesser a také Martin Fourcade.

Každá země mohla do volby nominovat jednoho kandidáta mezi muži a jednu kandidátku mezi ženami. Český svaz biatlonu toho naplno využil, ale Michal Krčmář a Eva Puskarčíková neuspěli.

Puskarčíková se v elektronické volbě, které se zúčastnilo 67,7 % oprávněných voličů, umístila s 85 hlasy na třetím místě. Nejvíc hlasů, 130, obdržela Američanka Clare Eganová, která bude komisi předsedat. Vedle ní usedne i Aita Gasparinová, která obhájila svůj mandát. Neuspěly Iryna Kryuková (43 hlasů) a Katharina Innerhoferová (35 hlasů).

Krčmář skončil ve volbě šestý s 26 hlasy. Rovných 100 hlasů poslalo do komise pro příští olympijský cyklus Erika Lessera. Jen o dva hlasy míň dostal Martin Fourcade. Neúspěšně kandidovali Sebastian Samuelsson (65 hlasů), Simon Eder (56 hlasů), Klemen Bauer (47 hlasů) a Edin Hodžić (7 hlasů).

V minulých čtyřech letech byli v komisi vedle Gasparinové Lowell Bailey, Ole Einar Bjørndalen a Darja Domračevová.

Zdroj: IBU
Foto: Martin Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “M. Fourcade byl zvolen do komise sportovců IBU. Puskarčíková těsně neuspěla

  1. Tak Martin Fourcade? Kozel zahradníkem? Bude bojovat za čistotu biatlonu? Asi jen když se mu to bude hodit a nebude to narušovat jeho finanční zájmy, že?? Je škoda, že se tam nedostal Eva Puskarčíková – nebylo by od věci mít v komisi českého zástupce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *