Home > Novinky > Markéta Davidová obhájila vítězství v anketě Biatlonista roku

Markéta Davidová obhájila vítězství v anketě Biatlonista roku

Stejně jako loni ovládla Markéta Davidová anketu Biatlonista roku. Druhé místo a zároveň výkon roku patří Lucii Charvátové. Třetí skončil dorostenec Ondřej Mánek.

Vzhledem k restrikcím se letos neuskutečnil tradiční galavečer a o Biatlonistovi roku nerozhodovali členové Českého svazu biatlonu. Výsledky byly vyhlášeny na základě hlasování o Biatlonistovi sezóny na webu iDNES.cz.

Markéta Davidová vystoupala v uplynulém ročníku Světového poháru třikrát na stupně vítězů, pokaždé z toho bylo třetí místo. Z bronzu se radovala i se smíšenou štafetou na Mistrovství světa v Antholzi.

Od čtenářů iDNES.cz obdržela Davidová 1946 hlasů. Bronzová medailistka z mistrovství světa Lucie Charvátová jich měla 421 a trojnásobný stříbrný medailista z dorosteneckého MS Ondřej Mánek 76.

Senzační bronz Charvátové ve sprintu v Antholzi byl navíc oceněn titulem Výkon sezóny 2019/20. V této anketě biatlonistka z Vrchlabí zvítězila o 250 hlasů před bronzovým mixem.

Výsledky ankety

Biatlonista sezóny 2019/2020
 1. Markéta Davidová – 1946 hlasů
 2. Lucie Charvátová – 421 hlasů
 3. Ondřej Mánek – 76 hlasů
 4. Michal Krčmář – 51 hlasů
 5. Jakub Štvrtecký – 45 hlasů
 6. Vítězslav Hornig – 29 hlasů
Výkon biatlonové sezóny 2019/2020
 1. Lucie Charvátová – bronz ve sprintu na MS v Antholzi – 749 hlasů
 2. Smíšená štafeta – bronz na MS v Antholzi – 499 hlasů
 3. Markéta Davidová – 3. místo ve sprintu na SP v Novém Městě – 111 hlasů

Zdroj: biatlon.cz, iDNES.cz
Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

11 thoughts on “Markéta Davidová obhájila vítězství v anketě Biatlonista roku

 1. Mně se nejvíc líbila štafeta na MS a hlasovala bych asi pro Davidovou. Sice nesympatická, protivná, ale výkony měla nejlepší… 😭

   1. Myslím, že Markéta Davidová je pod diktaturou Evy Kristejn Puskarčíkové. A to tak, že když nastoupila do českého týmu před několika lety, Eva jí třeba mohla říct: „Budeme vypadat jako kamarádky, ale ve skutečnosti budeš dělat, co chci já.”
    Upozornění: tyto informace nemusí být pravdivé, ještě dokázány nebyly, je to jen MŮJ NÁZOR, MOJE MYŠLENKA.

    1. Vypouštět nepodložené názory je pro ostatní stejně otravné jako když vypouštíte větry. Ale větry se rozplynou – na rozdíl od zveřejněných názorů 🙂

    2. Vy jste hrozně pokrytecký člověk, Pesimistko. Není to tak dávno, co jste si stěžovala, že biatlonistky jako Wiererová svým krásným vzhledem ubližují ostatním lidem, kteří se pak cítí méněcenní. A vy nikomu neubližujete, když na internetu šíříte takové sprosté pomluvy, které nemůžete ničím doložit? Jak myslíte, že se by se Puskarčíková nebo Davidová cítily, kdyby si tyhle vaše domněnky přečetly? Styďte se.

     1. Já přiznávám svou odpovědnost za to, jestli se někoho dotknou mé výroky a uznávám, že je možné, že někomu tím ubližuji.

     2. Jen ať si to přečtou. Pokud by byla pravda, co jsem tu napsala, mohly by se poučit. A kdyby byly tak dobré kamarádky, jak se prezentují, jejich přátelství by to poškodit nemuselo. A vůbec, na těchto dvou mi nezáleží, vnímám je jako bezcitné uchechtané tyranky, abych byla upřímná.

     3. Dobře, v tom případě je tohle moje poslední reakce na jakýkoliv váš příspěvek 🙂

     4. Pište, komu chcete vy. Neberu vám právo na názor. Stejně tak mám právo na názor já. Ty komentáře nepíšu proto, aby někoho rozčilovaly (nevím, zda se to dá nazvat rozčilením), ale aby měli lidé možnost vidět i jiný názor než jejich.

 2. Dost se divím, že v žebříčku chybí Moravec. To si od fanoušků rozhodně nezasloužil.
  A Davidová se mně osobně jeví docela sympaticky a neprotivně; jen jedinkrát jsem ji viděl naladěnou nepozitivně (když ji “zradily” špatně připravené lyže).
  Výkon měla nejlepší Charvátová; kdyby střílela jako Puskarčíková, byla by mistryní světa – a ne jenom jednou. Ale to je to ošidné kdyby…

  1. To se diví všichni, kdo tomu rozumějí. Problém byl v tom, že iDnes z nějakého nepochopitelného důvodu už některé biatlonisty předvybral, nedalo se tedy hlasovat pro jakéhokoliv biatlonistu, a Moravec v tom předvýběru nebyl – fakt nechápu proč, velká bota ze strany iDnes.
   Druhá věc je, že se té ankety účastnilo naprosté minimum lidí, takže nemá prakticky žádnou výpovědní hodnotu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *