Home > Novinky > Martin Fourcade o své budoucnosti: Ještě minimálně dva roky budu závodit

Martin Fourcade o své budoucnosti: Ještě minimálně dva roky budu závodit

Martin Fourcade

Před pár dny biatlonový svět zasáhla zpráva o tom, že Stéphane Bouthiaux končí na pozici kouče francouzských mužů. Odchod dlouholetého trenéra ale nic nezměnil na plánech Martina Fourcada ještě nějakou chvíli setrvat u biatlonu.

„Rozhodl jsem se, že budu ještě minimálně dva roky závodit. Se stejně vysokými cíli, jaké jsem měl v minulých letech,“ svěřil se Martin Fourcadem listu L’Equipe ve francouzském Prémanonu, kde právě probíhá národní mistrovství.

Zpráva o konci Stéphana Bouthiauxe ho samozřejmě zasáhla, podobně jako před dvěma lety odchod střeleckého kouče Siegfrieda Mazeta. Tenkrát ale cítil Fourcade křivdu, jelikož Mazet odešel k Norům.

„Jsem ve fázi života, kdy mi změna může pomoct, můžu se něco naučit od nových lidí. Stéphane je osobou, která mě doprovázela během deseti let ve vrcholovém sportu i předtím v juniorských letech. Je to velká změna, byli jsme si blízcí. Čeká ho nová mise, ale mně zůstává všechno, co mě naučil,“ uzavírá po uplynulé sezóně již sedminásobný vítěz Světového poháru.

Zdroj: L’Equipe
Foto: Martin Fourcade (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *