Home > Závody > Francouzský šampionát: Čtyři loučení a nadvláda Fillona Mailleta

Francouzský šampionát: Čtyři loučení a nadvláda Fillona Mailleta

Quentin Fillon Maillet

Několik tisíc diváků si nenechalo ujít Mistrovství Francie, které od pátku do neděle hostil Prémanon. Králem šampionátu se díky dvěma zlatým medailím stal Quentin Fillon Maillet, ale stejnou pozornost si vysloužili i loučící se biatlonista a tři biatlonistky.

Začaly to smíšené dvojice

Úvodní závod smíšených dvojic mohl mít hodně překvapivé vítěze. Po prvním, po druhém i po třetím úseku vedlo mladé duo ze Savojska Julia Simonová a Hugo Rivail. V závěru se ale francouzský junior propadl na třetí příčku.

Vyhrála dvojice Dauphiné ve složení Anaïs Chevalierová a Émilien Jacquelin. O 18 sekund horší bylo papírově nejsilnější duo Anaïs Bescondová a Quentin Fillon Maillet.

Výsledky závodu smíšených dvojic

Anaïs ChevalierováFoto: Anaïs Chevalierová (Autor: Petr Zbranek)

Fourcade čekal na Béatrixe

Sobota patřila hromadným startům. Formu ze smíšených dvojic potvrdila Julia Simonová, která i přes dvě trestná kola po závěrečné položce zvítězila o skoro minutu před Justine Braisazovou. Minutu a půl ztrácela třetí Anaïs Bescondová, byť udělal jedinou chybu.

Bohužel hned tři chyby na úvodní položce zapsala loučící se Marie Dorinová Habertová, která se tak musela spokojit se šestým místem. To obsadil mezi muži i Jean-Guillaume Béatrix, jehož kariéra také dospěla ke konci.

Hromadný start mužů suverénně ovládl Quentin Fillon Maillet, když s jednou chybou naložil čtyřikrát nepřesnému Antoninu Guigonnatovi minutu a 19 sekund. Bronzem překvapil junior Martin Perrillat Bottonet, který těsně zdolal stejně starého Huga Rivaila.

Martin Fourcade nasbíral celkem čtyři trestná kola a po poslední střelbě se spolu se Simonem Desthieuxem rozhodl počkat na Béatrixe a spolu pak překonali cílovou pásku.

Výsledky závodu s hromadným startem žen
Výsledky závodu s hromadným startem mužů

Julia SimonováFoto: Julia Simonová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Překvapení ve štafetě

Tečku za šampionátem udělaly štafety. Ta ženská měla překvapivé vítězky v podobě tria Mont Blanc ve složení Chloé Benedová, Camille Benedová a Enora Latuillièreová. Mladé sestry byly na svých úsecích nejlepší ze všech. Je třeba dodat, že na prvním úseku jely biatlonistky do 16 let, na druhém do 19 let a na poslední bez věkového omezení.

Druhé skončilo se ztrátou 20,6 sekundy Savojsko, za které skvěle finišovala Justine Braisazová. Bronzu se v posledním závodě v životě dočkala Marie Dorinová Habertová v dresu Dauphiné.

Už méně úspěšné byly poslední starty pro Coline Varcinovou a Lénu Arnaudovou, které dovezly své týmy na 15., resp. 17. příčce.

Camille BenedováFoto: Camille Benedová (Autor: Jiří Zaňát)

Quentin Fillon Maillet se ve štafetě radoval z druhého zlata, když navázal na dobré výkony svých parťáků v týmu Jura Toma Bourgina Milleta a Martina Bourgeoise Républiqueho. Šlo zároveň i o tým s nejdelšími jmény.

Více než minutu ztrácela trojice Dauphiné, za kterou jel Émilien Jacquelin. Třetí skončilo Savojsko, byť se v jeho sestavě neobjevil ani jeden muž. Finišoval junior Morgan Lamure. Jean-Guillaume Béatrix se rozloučil devátou příčkou.

Výsledky štafety žen
Výsledky štafety mužů

Zdroj: FFS
Hlavní foto: Quentin Fillon Maillet (Autor: Jiří Zaňát)

2 thoughts on “Francouzský šampionát: Čtyři loučení a nadvláda Fillona Mailleta

  1. Závod se Martinovi možná nepovedl z hlediska výsledků, ale jako představení pro diváky nejspíš ano. Jak bylo uvedeno, s kariérou loučil se J.G.Béatrix. Podle zahraničních webů se Martin celý závod držel v jeho blízkosti a po čtvrté střelbě na něj u střelnice čekal. Přidal se k němu i Simon Desthieux a všichni tři olympijští medailisté společně projeli poslední úsek a za aplausu diváků i najednou překročili cílovou čáru. Proto je na 5.6. a 7.místě jednotná ztráta 2 minut.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *