Home > Novinky > Martin Fourcade trénuje v Pyrenejích. Zdolal i obávaný vrchol Tour de France

Martin Fourcade trénuje v Pyrenejích. Zdolal i obávaný vrchol Tour de France

Martin Fourcade

Martin Fourcade

Foto: Martin Fourcade (© Instagram M. Fourcade)

V Pyrenejích ladí formu před nadcházející sezónou nejlepší biatlonista světa Martin Fourcade. Na kole se vydal po stopách Tour de France, na kolečkových lyžích pak vstřebával další náročné tréninkové dávky.

Kopce a zase kopce

Na Tour de France není moc slavnějším vrcholů, než je Tourmalet. Kromě Alberta Contadora či Romana Kreuzigera ho před pár dny pokořil i Martin Fourcade.

Jiný Fourcadův trénink, už na kolečkových lyžích, vypadal takto: 19 kilometrů, počáteční bod v 460 metrech, stoupání až do výšky 1163 metrů a následný rychlý sjezd. Na náročnosti ještě přidalo počasí – déšť, mlha a teplota 13 °C. To všechno v liduprázdném prostředí, mezi vesničkou Pierrefitte-Nestalas a jezerem Lac d’Estaing.

Kráva na cestě

Nebyla nouze ani o nevšední zážitky. O jeden se postarala kráva, které Martinovi zkřížila cestu. „Očividně to nebyla moje fanynka. Určitě fandí Šipulinovi,“ smál se Francouz.

Velmi příjemné prostředí pro přípravu Fourcadovi dotváří i rodina. Po dopolední tréninkové dávce tak mohl společne s manželkou a dcerou poobědvat, odpočinout si a odpoledne se opět vrhnout do akce.

Kvůli chybějící střelnici si však přípravu na tomto místě Martin Fourcade dopřeje maximálně týden. Pak už využije klasický biatlonový areál, kde bude moci nejlépe pilovat svou výkonnost pro obhajobu velkého křišťálového glóbu.

Zdroj: Biathlonworld.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *