Home > Doporučujeme > Martin Fourcade: V dubnu se rozhodnu, jestli budu pokračovat do roku 2022, nebo skončím

Martin Fourcade: V dubnu se rozhodnu, jestli budu pokračovat do roku 2022, nebo skončím

Francouzský biatlonista Martin Fourcade má jasno v tom, že bude závodit maximálně do olympiády v Pekingu v roce 2022. Prozradil to v rozhovoru pro televizi RMC Sport.

Martin Fourcade, který v září oslavil 31. narozeniny, dostal od novinářů otázku, jestli už přemýšlí o konci kariéry. „Jisté je, že budu závodit maximálně do roku 2022,“ odpověděl sedminásobný olympijský vítěz s tím, že v té době mu bude 33 let a na sportovním poli už bude jen těžko hledat nové výzvy. Bude chtít objevovat jiné životní cesty a také se věnovat svým dvěma dcerám.

Je možné, že Fourcada uvidíme v nadcházející sezóně na tratích naposledy. „Na konci sezóny, v dubnu 2020, se rozhodnu, jestli budu pokračovat až do Zimních olympijských her v Pekingu, nebo jestli skončím. Ale když trénuju, tak o tom nepřemýšlím. Zabývám se jen nadcházející sezónou.“

Fourcade není proti rozšíření kalendáře

Francouz se také podělil o svůj názor na záměr IBU přidat před první díl Světového poháru „Season Opening“, zatraktivnit začátek sezóny, ale zároveň navýšit počet zastávek elitního seriálu. „Máme nabitý kalendář s krásnými a tradičními závody. IBU chce zatraktivnit start Světového poháru, což je skvělé. Co se týká závodů navíc… Nepůjdu kvůli tomu do konfrontace s IBU, která má výborné nápady. Osobně jsem ale spíš pro úpravu finále Světového poháru po vzoru tenisového Masters. Raději bych viděl něco prémiovějšího než přidání závodů na začátek sezóny,“ nabízí Fourcade jiný pohled na oživení Světového poháru.

Ať bude, či nebude závodit, rodák z pyrenejského Céretu na olympiádu do Pekingu zamíří. Bude totiž kandidovat do komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru. „Sport se dnes skládá ze spousty věcí od finančních, sportovních až po environmentální zájmy. Chci přinést své zkušenosti a motivaci, abych se postaral o to, že budoucí sportovní soutěže a záležitosti budou lépe zvládnuty,“ dodal Martin Fourcade.

Zdroj: RMC Sport
Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *