Home > Závody > ME Duszniki-Zdrój: Vytrvalostní závody českým biatlonistům nevyšly

ME Duszniki-Zdrój: Vytrvalostní závody českým biatlonistům nevyšly

Alexandr Loginov

Start Mistrovství Evropy v polském středisku Duszniki-Zdrój se české reprezentaci nepovedl. Nejlepší výsledky zaznamenali ve vytrvalostních závodech 21. Lea Johanidesová a 32. Jaroslav Soukup. Naopak se vedlo Rusům. Vyhráli Alexandr Loginov a Iryna Starychová, kteří se letos vracejí po trestu za užití dopingu.

Rychlý, ale nepřesný Soukup

Jaroslav Soukup si měl v Polsku zvednout náladu a potvrdit svou nominaci na Mistrovství světa. První závod mu ale nevyšel. Ve vytrvalostním závodě skončil kvůli pěti chybám až 32. Těšit ho mohl alespoň čtvrtý nejrychlejší běh, stejně jako celkem svižná střelba.

Podobně na tom byl i Tomáš Krupčík. I on na své poměry výborně běžel (10. nejrychlejší čas), ale zároveň zopakoval Soukupův střelecký výkon. Jemu to stačilo jen na 45. místo. Na 38. příčce dojel Lukáš Kristejn, kterému to dnes naopak nejelo tak dobře, jako jsme zvyklí. Bez bodů do IBU Cupu zůstali 55. Matěj Krupčík, 56. Ondřej Hošek a 71. Tomáš Vojík.

Podle očekávání byl na trati nejrychlejší Rus Alexandr Loginov, který prožívá skvělý návrat po ukončení trestu za užití dopingu. A když k nejlepšímu běhu přidal jen jednu chybu, tak nebylo moc pochyb o jeho vítězství. O 11 sekund za ním zaostal čistý Bulhar Krasimir Anev. Všech 20 terčů trefil i třetí Alexej Slepov. Mezi nejlepšími šesti bylo pět Rusů.

Výsledky vytrvalostního závodu mužů
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu mužů

Pomalé Češky

Pokud jsme mezi muži chválili Jaroslava Soukupa a Tomáše Krupčíka za běh, tak u žen jsme to udělat nemohli. Tedy možná u Ludmily Horké, která si však 9. běžecký čas tradičně pokazila špatnou střelbou. S 9 chybami z 20 výstřelů figurovala až na 63. příčce.

Při absenci Veroniky Vítkové a Lucie Charvátové byly našimi největšími nadějemi Lea Johanidesová a Jessica Jislová. V běhu ale na nejlepší ztratily přes tři, resp. přes čtyři minuty. O něco lépe si vedla Johanidesová, která se třemi chybami brala 21. příčku. Jislová přičítala o minutu víc a byla 33.

Vytrvalostní závod přinesl dvojitý triumf Rusek. O více než minutu zvítězila bezchybná Irina Starychová, která tak mohla „oslavit“ návrat k biatlonu po užití zakázané látky EPO. Druhá dojela Světlana Slepcovová, která jen o sekundu a dvě desetiny předstihla mladou Ukrajinku Anastasiju Merkušynovou. Obě chybovaly jen jednou.

Výsledky vytrvalostního závodu žen
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu žen

Medailové pořadí po 2 z 8 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. rus 2 1 1 4
2. bul 0 1 0 1
3. ukr 0 0 1 1

Foto: Alexandr Loginov (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *