Home > Závody > MEJ: Davidová vybojovala na úvod bronz, Maříková s Žemličkou pátí

MEJ: Davidová vybojovala na úvod bronz, Maříková s Žemličkou pátí

Markéta Davidová

Hned v úvodní den Mistrovství Evropy juniorů v Novém Městě na Moravě se dočkal domácí výběr cenného kovu. Postarala se o něj Markéta Davidová třetím místem ve vytrvalostním závodě.

Davidová si doběhla pro bronz

Až na 36. místě byla v polovině vytrvalostního závodu třikrát nepřesná Markéta Davidová. Na zbývajících dvou položkách ale ani jednou neminula a do posledního kola vyrážela ze čtvrté příčky. O 11 vteřin před ní byla Simona Maříková, která trefila 19 z 20 terčů.

Davidová dnes byla na trati nejrychlejší ze všech, tak se dal čekat útoku na její kolegyni. A ten jí vyšel. Talentovaná Češka nestačila pouze na Němku Annu Weidelovou a Francouzku Myrtille Bègueovou. Weidelová byla ve 100členném startovní poli jedinou bezchybnou biatlonistkou.

Maříková si nakonec dojela pro skvělé páté místo. Kouč Jindřich Šikola tak mohl být maximálně spokojen. Méně už si vedli další jeho svěřenkyně, 42. Natálie Jurčová, 60. Anna Tkadlecová a 72. Anna Luxemburgová.

Žemlička kousek od medaile

Svěřenci Vlastimila Vávry útočili ve vytrvalostním závodě ve třech na nejvyšší příčky. Po třetí střelbě měli na svém kontě Ondřej Šantora, Jakub Procházka a Milan Žemlička po jedné trestné minutě. Nula na závěrečné položce je mohla posunout až k medaili.

Všech pět terčů se podařilo sestřelit jen Žemličkovi, který se zařadil na průběžné třetí místo. Na stejné pozici přijel i do cíle, ale na konci závodu se z medaile radovat nemohl.

Nejprve ho odsunul Rus Igor Malinovskij, kterému čtyři nuly zařídily suverénní zlato. O minutu za ním zaostal jeho krajan Kirill Strelcov a bronz získal Bělorus Anton Smolskij, který v závěru překonal Němce Veita.

Milan Žemlička tak obsadil výborné páté místo. Ondřej Šantora přidal na poslední střelbě dvě chyby a bere 25. příčku. Ještě o jednu minutu víc přičítal 30. Jakub Procházka. Na 41. pozici skončil Dominik Štulík a na 64. Jakub Štvrtecký. Českým juniorům to dnes velmi dobře běželo, nejlepší z nich Procházka měl čtvrtý nejrychlejší čas.

Šampionát pokračuje sobotními sprinty, na které v neděli navážou závěrečné stíhací závody.

Výsledky vytrvalostního závodu juniorek
Výsledky vytrvalostního závodu juniorů

Medailové pořadí po 2 z 6 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. rus 1 1 0 2
2. ger 1 0 0 1
3. fra 0 1 0 1
4. cze 0 0 1 1
4. blr 0 0 1 1

Foto: Markéta Davidová (© biathlonromania.ro)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *