Home > Závody > MEJ: Markéta Davidová bere druhé zlato. I přes 6 trestných kol

MEJ: Markéta Davidová bere druhé zlato. I přes 6 trestných kol

Markéta Davidová

Markéta Davidová se stala královnou Mistrovství Evropy juniorů v Novém Městě na Moravě. V závěrečném stíhacím závodě sice 6 chybami nabídla soupeřkám pořádnou šanci, ale suverénně nejlepší běh ji opět dovedl až ke zlatu.

Davidová odstartovala do závodu pěti přesnými zásahy. Její náskok už se šplhal k luxusní půlminutě na druhou Kanaďanku Megan Bankesovou a třetí Simonu Maříkovou, která rovněž vybílila terče a zopakovala to i na druhé ležce. To už jí patřilo druhé místo, o čtyři sekundy za Bankesovou a o deset před Davidovou, které tentokrát musela na dvě trestné kola.

Po úvodní stojce dvakrát kroužily obě Češky. Vedení tak nadále držela jednou nepřesná Kanaďanka, o 12,2 sekundy před Davidovou a o 25,6 sekundy před Maříkovou. Stejné střelecké výsledky přinesla i závěrečná položka.

Na čele se utvořilo duo Megan Bankesová a Xenia Žužgovová. Markéta Davidová na ně ztrácela již 17 vteřin. Konec nadějí na druhé zlato? Nikoliv. Davidová rozjela pekelnou stíhací jízdu, 900 metrů před cílem ztrácela 9 vteřin a v cíli se přehoupla do zelených čísel. Bankesovou zdolala o dvě vteřiny a uzavřela svou medailovou sbírku na dvou zlatech a jednom stříbru.

Bronz nakonec získala Ruska Žužgovová. Simona Maříková se po čtyřech chybám vestoje propadla na 6. příčku, ale i ona může být se svým vystoupením v Novém Městě na Moravě velmi spokojená. Odváží si jednu 5. a dvě 6. příčky.

Skvělý posun se dnes povedl Tereze Vinklárkové, která z posledního místa poskočila až na 37. pozici. Kousek za ní dorazila do cíle 40. Anna Tkadlecová.

Výsledky stíhacího závodu juniorek

Medailové pořadí po 5 z 6 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. rus 2 2 1 5
2. cze 2 0 1 3
3. ger 1 0 0 1
4. fra 0 1 0 1
4. fra 0 1 0 1
4. can 0 1 0 1
7. blr 0 0 1 1
7. aut 0 0 1 1
7. ukr 0 0 1 1

Foto: Markéta Davidová (© biathlonromania.ro)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *