Home > Novinky > Česká nominace pro MS uzavřena. Do Hochfilzenu míří Krupčík a Jislová

Česká nominace pro MS uzavřena. Do Hochfilzenu míří Krupčík a Jislová

Tomáš Krupčík

Mistrovství světa v Hochfilzenu bude bez Jaroslava Soukupa a Markéty Davidové. K jasné osmičce jmen přidali trenéři Ondřej Rybář, Michael Málek a Zdeněk Vítek Tomáše Krupčíka a Jessicu Jislovou.

O páté místo mezi muži bojovali na Mistrovství Evropy a na posledním IBU Cupu Jaroslav Soukup a Tomáš Krupčík. Nakonec rozhodly Krupčíkovy výkony v Polsku, kde bral 6. místo ve sprintu a 8. ve stíhacím závodě.

„Tomáš si nominaci vybojoval díky výsledkům na evropském šampionátu v Polsku i na IBU Cupu v Osrblie. Na Slovensku sice za Jardou Soukupem běžecky trochu zaostával, ale přesvědčil nás větší spolehlivostí ve střelbě,“ vysvětlil nominaci pro web biatlon.cz šéftrenér Ondřej Rybář.

Nominaci u žen v posledních dnech příjemně zkomplikovala Lea Johanidesová, která dokonce brala včera v IBU Cupu životní druhou příčku. Volba však padla na Jessicu Jislovou, která podávala během celé sezóny vyrovnanější výkony.

V úvahu připadal i start juniorky Markéty Davidové. Toto téma ještě není úplně uzavřené. Davidová by teoreticky mohla jet štafetu. „Před námi jsou z pohledu štafet ještě téměř dva týdny, a tedy spousta času. Zatím pracujeme s tím, že cílem Markéty je účast na juniorském mistrovství světa,“ nastínil své plány Zdeněk Vítek.

Nominace České republiky na MS v Hochfilzenu

Ženy: Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková

Muži: Michal Krčmář, Tomš Krupčík, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Adam Václavík

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Tomáš Krupčík (Autor: Pavel Hrdlička, pod licencí BY-SA)

One thought on “Česká nominace pro MS uzavřena. Do Hochfilzenu míří Krupčík a Jislová

  1. Chvíli mi trvalo, než jsem se odhodlal toto napsat: jakkoliv obdivuji práci našich trenérů (byl jsem se mj. už před 4 roky podívat do Budíkova, kde jsem obdivoval staré terče přes silnici a ohromné lány nesklizených rybízů), nemohu s jejich výběrem z psychologického hlediska souhlasit. – Totiž: souhlasím s nominací T. Krupčíka, ale nechápu zdůvodnění nominace J. Jislové. Proti ní nemám nic, ale její výkonnost je sice vyrovnaná, ale směrem dolů. Johanidesová a Davidová jsou teď na “vítězné vlně” a je třeba toho využít! A ne zase někoho potopit, jako se to povedlo p. Šikolovi s K. Černou. – A odmítám argument neúspěšného vystoupení Johanidesové ve štafetě v Antholzi, kde neměla dost času na aklimatizaci. Teď čas je. Obě by měly dostat příležitost (možná i Maříková)!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *