Home > Závody > MEJ Pokljuka: Sprinty ovládli Rusové. Z našich byl nejlepší 13. Štvrtecký

MEJ Pokljuka: Sprinty ovládli Rusové. Z našich byl nejlepší 13. Štvrtecký

Jakub Štvrtecký a Milan Žemlička

První dvě místa v obou kategoriích si rezervovalo ve sprintech na Mistrovství Evropy juniorů v Pokljuce Rusko. České reprezentanty srážela nepřesná střelba, a tak zůstali za branami elitní desítky.

Sprint juniorů: Dva Rusové na čele a rychlí Češi

Ve sprintu juniorů se znovu ukázalo, jak výjimečnou generací disponuje Rusko. I přes jednu chybu obsadili první dvě místa Igor Malinovskij a Sajd Karimulla Chalili. Malinovskij navázal na zlato ze smíšené štafety, Chalili zase předtím ovládl vytrvalostní závod. Třetí dnes skončil Ukrajinec Bogdan Cymbal, který byl na střelnici bezchybný.

Naopak Češi hodně chybovali. Jakub Štvrtecký byl sedmým nejrychlejším běžcem, kvůli třem minelám však nedosáhl na lepší než 13. místo. Na 16. příčce se nacházel Mikuláš Karlík, který také kroužil třikrát a také rychle běžel. Dokonce měl pátý běžecký čas.

Zrychlil také bronzový medailista z vytrvalostního závodu Vítězslav Hornig. Tentokrát ale dvakrát minul vestoje a dojel 21. Bez bodů zůstali 47. Dominik Štulík, 55. Tomáš Mikyska a 72. Jakub Kocián.

Výsledky

Sprint juniorek

I sprint juniorek se nesl ve znamení ruské dominance. Valerija Vasněcová už si nenechala výhru vzít tak jako ve vytrvalostním závodě a o 21 sekund porazila svou krajanku Polinu Ševninovou. Obě udělaly jednu chybu. I přes dvě trestná kola je na pódiu doplnila Sophie Chauveauová z Francie.

Z českých reprezentantek mohla být spokojená jen Petra Suchá. S jednou chybou brala 21. příčku. Další Češky najely tři trestná kola, v případě Terezy Vinklárkové dokonce čtyři. Týmová jednička obsadila až 47. příčku.

Před ni se ještě dostaly 41. Tereza Voborníková, 44. Eliška Svobodová a 46. Eliška Teplá. Do stíhacího závodu těsně prošla 59. Iva Křičovičová.

Výsledky

Medailové pořadí MEJ po 6 z 8 závodů
Z S B =
1. rus 4 3 1 8
2. fin 1 0 0 1
2. aut 1 0 0 1
4. ita 0 1 0 1
4. slo 0 1 0 1
4. sui 0 1 0 1
7. blr 0 0 1 1
7. cze 0 0 1 1
7. fra 0 0 1 1
7. pol 0 0 1 1
7. ukr 0 0 1 1

Foto: Jakub Štvrtecký (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *