Home > Novinky > Mezinárodní sportovní arbitráž potvrdila diskvalifikaci Zajcevové. Češkám by tak měl patřit bronz ze Soči

Mezinárodní sportovní arbitráž potvrdila diskvalifikaci Zajcevové. Češkám by tak měl patřit bronz ze Soči

Gabriela Koukalová

Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) zrušila diskvalifikaci ruských biatlonistek Jany Romanovové a Olgy Viluchinové a naopak potvrdila diskvalifikaci Olgy Zajcevové. To znamená, že by české biatlonistky měly získat bronz ze štafety na Zimních olympijských hrách v Soči.

Všechny tři biatlonistky potrestal Mezinárodní olympijský výbor za porušení antidopingových pravidel během her Soči. Na konci roku 2017 se ovšem Rusky proti rozhodnutí odvolaly.

CAS nyní rozhodl, že u Jany Romanovové a Olgy Viluchinové nebylo provinění proti pravidlům dostatečně prokázáno. Obě dvě biatlonistky by měly být vráceny do výsledkových listin a Viluchinové by tak zůstalo stříbro ze sprintu.

O stříbro ze štafety by ale měly Rusky přijít. U Olgy Zajcevové se totiž podle CAS prokázala manipulace se vzorkem moči. Došlo pouze ke zmírnění trestu z doživotního zákazu činnosti na zákaz startu na dalších olympijských hrách. Zajcevová však už v roce 2014 ukončila kariéru.

Po potvrzené diskvalifikaci Zajcevové by mělo stříbro ze štafety v Soči připadnout Norsku a bronz Česku. V českých barvách tehdy jely Eva Kristejn Puskarčíková, Gabriela Koukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková.

Zdroj: CAS
Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Jiří Zaňát)

3 thoughts on “Mezinárodní sportovní arbitráž potvrdila diskvalifikaci Zajcevové. Češkám by tak měl patřit bronz ze Soči

    1. To je přesně česká nátura. Něco urvat za každou cenu. Můžou to jít taky po letech oslavit, jako mmořádný sportovní úspěch. To je národ k posrání

      1. Ty toho v hlavě moc nemáš viď. Češky nic neurvaly, podle rozhodnutí arbitráže ( pozor mysliteli – to byla mezinárodní arbitráž ) odebrali Ruskám kvůli dopingu medaile. Takže pokud je někde národ k posrání, co chce všechno urvat, tak je to ten velký na východě. A ano je to úspěch, ale to bys asi nepochopil. Zkusím ti to vysvětlit – bez podvodů skončily třetí. To je rána co? Je to stejný, jako by ti někdo něco ukradl a potom ti to vrátil soud. Taky bys nebyl hajzl, protože to chceš zpátky. Tak co, už si to pochopil? Pořád ne? Tak to je dost smutný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *