Home > Závody > Mistrovské tituly na horských kolech uhájili Koukalová s Moravcem

Mistrovské tituly na horských kolech uhájili Koukalová s Moravcem

Gabriela Koukalová

Stejné vítěze jako loni mělo Mistrovství České republiky na horských kolech, které se dnes konalo v Jablonci nad Nisou. Na blátivé trati v areálu Břízky byli nejlepší Gabriela Koukalová a Ondřej Moravec.

Koukalová zdolala Johanidesovou

Ženy jely na 6 kilometrů, během kterých dvakrát střílely. Koukalová šla hned v úvodu do čela, ale situaci jí trochu zkomplikovala chyba na ležce. Vestoje už ale nezaváhala a ustála tak tlak dvakrát čisté Ley Johanidesové. Nakonec ji zdolala o půl minuty.

Už přes minutu ztrácela třetí Veronika Vítková, která musela na tři trestná kola. Vítková s Johanidesovou si tak prohodily pořadí z loňska. Na čtvrtém místě v absolutním pořadí dojela Markéta Davidová, která tak získala zlato mezi juniorkami. V dorosteneckých kategoriích zase triumfovaly letohradská Nikita Kubíčková a domácí Karolína Dusilová.

Moravce trápil junior Štvrtecký

Závod mužů na 9 kilometrů měl dlouho nečekaného lídra. Juniora Jakuba Štvrteckého srazily až dvě chyby vestoje, ale i tak skončil v absolutním pořadí na fantastickém druhém místě. Letohradskou naději zdolal o necelých pět sekund Ondřej Moravec.

Moravec podobně jako Koukalová vyrobil jednu nepřesnost na ležce. Jiní ale chybovali více. Mezi muži druhý Michal Šlesingr udělal po jedné chybě na obou položkách a ztratil na vítěze skoro půl minuty. O pár sekund za Šlesingrem dorazil do cíle také dvakrát nepřesný Jan Burian.

Dorostenecké katerogie byly doménou letohradských. Starším dorostencům vládl Tomáš Mikyska a těm mladším i přes 8 chyb Luděk Abrahám.

Výsledky MČR na horských kolech 2017

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *