Home > Závody > Mistrovství Francie: A. Chevalierová vítězí poprvé po svém návratu, sprint mužů ovládl Desthieux

Mistrovství Francie: A. Chevalierová vítězí poprvé po svém návratu, sprint mužů ovládl Desthieux

Rok po tom, co přivedla na svět dceru Emie, se Anaïs Chevalierová stala mistryní Francie. Povedlo se jí to v sobotním sprintu v Arçonu. Závod mužů suverénně ovládl Simon Desthieux.

Double Chevalierových

Sprint žen se proměnil v sesterský duel. Anaïs i Chloé Chevalierovy střílely čistě, naopak vítězka předešlých dvou závodů francouzského šampionátu Anaïs Bescondová musela na jedno trestné kolo.

Anaïs byla v cíli o 17 sekund lepší než Chloé. Třetí Bescondová ztrácela 34 sekund, dalších 10 sekund zpět byla Julia Simonová. Pátá Lou Jeanmonnotová už měla manko větší než minutu a půl.

Desthieux bezchybný a vítězný

I ve sprintu mužů vedla ke zlatu čistá střelba. Předvedl ji Simon Desthieux, který naložil druhému Quentinu Fillonu Mailletovi 40 sekund. Třetímu muži uplynulých dvou ročníků Světového poháru zhatily cestu za třetím titulem mistra Francie dvě chyby vestoje.

Přes minutu ztrácel jednou nepřesný Antonin Guigonnat. V boji o bronz zdolal o 12 sekund Émiliena Jacquelina, který musel na tři trestná kola. Bezchybný junior Oscar Lombardot obsadil páté místo.

Výsledky sprintu žen
Výsledky sprintu mužů

Francouzský šampionát vyvrcholí zítra stíhacími závody.

Foto: Anaïs Chevalierová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *