Home > Novinky > Moravce vyřadily z přípravy zvýšené jaterní testy

Moravce vyřadily z přípravy zvýšené jaterní testy

Ondřej Moravec

Velké nepříjemnosti potkaly na začátku přípravy Ondřeje Moravce. Čerstvě pětatřicetiletý český biatlonista musel přerušit trénink kvůli problémům s játry.

„Ondra asi 14 dní netrénuje. Po soustředění ve Starém Městě se necítil vůbec dobře. Byl na odběrech, měl zvýšené jaterní testy. Játra ho trápila už před dvěma lety, teď čekáme na další vyšetření,“ referoval o zdravotním stavu svého svěřence trenér mužů Zdeněk Vítek.

Před dvěma lety vyšetření ukázalo na infekci. „Po celou dobu jsem měl z tréninků zvláštní pocity, bylo to nahoru a hned zase dolů. Přitom, když jsem nic nedělal, cítil jsem se naprosto normálně,“ popisoval tehdy své útrapy Ondřej Moravec. Nyní, po skončení květnového soustředění ve Starém Městě pod Landštejnem, byly jeho pocity snad ještě horší.

Moravec proto vynechá sobotní Mistrovství ČR v biatlonu na horských kolech, kde měl usilovat o čtvrté zlato v řadě. V Jablonci nad Nisou se nepředstaví ani Tomáš Krupčík, který se po nemoci pomalu vrací k plné tréninkové zátěži.

Čeští muži jsou momentálně na soustředění v Jilemnici, kde neschází ani Michal Šlesingr. Ten se bude v létě připravovat zhruba z 50 % individuálně, aby mohl trávit víc času s rodinou. Jeho dceři Viktorce přibude sourozenec.

Po šampionátu na horských kolech čekají český tým testy v Jablonci nad Nisou. Na začátku července Vítkovi svěřenci odjedou na první zahraniční soustředění do Oberhofu a koncem července na 14denní soustředění do Norska. Trenér žen Egil Gjelland navíc domluvil účast na exhibičním závodě Blinkfestivalen, kde nebudou chybět norská a francouzská esa.

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *