Home > Doporučujeme > Zásadní změny: Světový pohár bude nově začínat v Kontiolahti, po něm přijde Östersund

Zásadní změny: Světový pohár bude nově začínat v Kontiolahti, po něm přijde Östersund

Stadion v Kontiolahti

Světový pohár už nebude začínat v Östersundu, jak tomu bylo v posledních letech zvykem. Na rok 2020 a 2021 naplánovala Mezinárodní biatlonová federace (IBU) „Season Opening“ do finského Kontiolahti a hned poté by se měli biatlonisté přesunout do švédského střediska.

Výkonný výbor IBU, jehož členem je i první viceprezident Jiří Hamza, přijal na svém zasedání ve Frankfurtu několik změn. Biatlonisté jistě uvítají zvýšení finančních odměn. Na prize money nově dosáhne 20 nejlepších sportovců v individuálním závodě, dosud to bylo 15. Tím se zvýší odměny za celou zimu o 400 000 €.

Bylo také určeno přesné datum dvou světových šampionátů. V Pokljuce se v roce 2021 bude závodit od 10. do 21. února, v Oberhofu v roce 2023 od 8. do 19. února.

Největší novinkou je úprava kalendáře Světového poháru pro sezóny 2020/21 a 2021/22. IBU před první díl Světového poháru v Östersundu zařadila víkendový „Season Opening“ v Kontiolahti. I ve Finsku budou závodníci bojovat o body do Světového poháru a Poháru národů, a tak není úplně jasné, v čem spočívá rozdíl mezi otevíracím a klasickým podnikem Světového poháru.

To v tuto chvíli neplyne ani ze slov prezidenta IBU Olleho Dahlina. „Toto rozhodnutí reflektuje naši touhu vytvořit modernější a zábavnější formát. Přesný program pro Season Opening oznámíme na podzim. Naším cílem je odstartovat sezónu víkendem plným závodů, s nejlepšími biatlonisty a nejzajímavějšími disciplínami,“ komentoval Švéd rozhodnutí výkonnému výboru, kterému jako prezident IBU předsedá.

Zdroj: IBU
Foto: Stadion v Kontiolahti (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Zásadní změny: Světový pohár bude nově začínat v Kontiolahti, po něm přijde Östersund

  1. Není dobré měnit to, co funguje. Novější není vždycky lepší…! A jak už jsem zde kdysi napsal (ó, jak mě blaží citovat sám sebe 🙂 ): “Tak dlouho se něco vylepšuje, až se to zkazí úplně.”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *