Home > Doporučujeme > MS Antholz, sumář 2. dne: Česko pokračuje na bronzové vlně, favoritky zaváhaly

MS Antholz, sumář 2. dne: Česko pokračuje na bronzové vlně, favoritky zaváhaly

Druhý závodní den Mistrovství světa v Anterselvě patřil sprintu žen, v němž se poryvy větru postaraly o mnohá překvapení. Přinášíme vám souhrn toho nejzajímavějšího, co se dnes událo, a především další porci velké české radosti.

Události dne ve zkratce

  • Marte Olsbuová Røiselandová opět předvedla jeden z nejrychlejších běžeckých časů na trati a s jednou chybou na střelnici vybojovala svůj první individuální titul mistryně světa.
  • Američanka Susan Dunkleeová dokázala v nelehkých podmínkách zastřílet obě položky čistě a po třech letech získala další stříbro ze světového šampionátu.
  • Česká republika pokračuje na bronzové vlně. Lucie Charvátová při položce ve stoje předvedla rychlou a přesnou střelbu, díky níž si v životním závodě dojela pro bronz.
  • Největším oříškem dnes byla střelba ve stoje, se kterou se v kombinaci s poryvy větru nedokázalo popasovat spoustu favoritek, jako například Tiril Eckhoffová či Hanna Öbergová.
Foto: Pódium sprintu žen (Autor: Petr Slavík)

Citát dne

,,Je to o dobré náladě, kterou v týmu máme. S naším norským trenérem Egilem Gjellandem máme velmi dobré vztahy a s holkami jsme trochu bláznivé. To všechno pomáhá našim výsledkům. Uvnitř jsme silní. Není to o jednom člověku, na předních pozicích se střídáme, ale o týmové práci.“ (IBU TV)

Dva bronzy České republiky během prvních dvou dní šampionátu neunikly nikomu a vzbuzují v biatlonovém světě zvědavost. České reprezentace byla před mistrovstvím světa dolaďovat formu v italském Ridnaun a Lucie Charvátová nastínila, co za úspěchem v Antholzi stojí.

Hrdinky dne: Susan Dunkleeová a Lucie Charvátová

Označení hrdinka dne si dnes zaslouží jak stříbrná, tak i bronzová závodnice. Susan Dunkleeová dokázala nejen jako jedna ze čtyř závodnic zastřílet čistě, ale taky sama se sebou svedla boj v posledním běžecké kole. Tam ze sebe vydala úplně všechno a do cíle se na běžkách dostala snad už jen silou vůle. Vyčerpání však bylo s pocitem zisku medaile téměř okamžitě zapomenuto.

Foto: Susan Dunkleeová (Autor: Petr Slavík)

Lucie Charvátová v nejdůležitějším závodu sezóny překonala svého strašáka v podobě střelby ve stoje, kde její letošní úspěšnost dosahuje pouhých 65 %. Získala tak bronz na světovém šampionátu, ale především si zvýšila sebevědomí a všem, kteří ji už zatracovali, ukázala, že mezi elitou je oprávněně. A o slovo si jistě ještě řekne.

Foto: Medailistky sprintu žen (Autor: Petr Slavík)

Překvapení dne: Lucie Charvátová

O největší senzaci a strhující podívanou až do konce se postarala Lucie Charvátová, která do závodu vybíhala s vysokým startovním číslem 80. Hned na úvod při položce v leže chybovala, dalších omylů už se však dokázala vyvarovat. Na stojce předvedla excelentní výkon, kdy terče vybílila za dvaadvacet sekund a útočila na stříbro. Za Američankou na trati ale zaostala, a tak stejně jako včera smíšená štafeta, i ona obsadila třetí příčku. 

Zklamání dne: střelecký zmar kamarádek z Norska

Velké kamarádky a reprezentační kolegyně Tiril Eckhoffová a Ingrid Tandrevoldová předvedly na stojce položky jako z noční můry – obě z pěti terčů zasáhly pouze jeden. Eckhoffovou navíc tížila ještě dvě trestná kola, na která musela po ležce. Se ztrátou dvou minut a osmi sekund se jen těsně vlezla do šedesátky nejlepších závodnic, které postupují do stíhačky. Dnešní závod ji navíc stál i žlutý trikot, který má ve vlastnictví opět Dorothea Wiererová. Mladší z Norek na tom v cíli byla jen o maličko lépe, umístila se na 57. příčce.

Fotka dne

Dnešní den nebyl speciální jenom pro fanoušky biatlonu, ale je významný především pro všechny zamilované. Na to nezapomněla ani Lucie Charvátová a v cíli poslala všem fanouškům valentýnskou pusu. A nechyběl u toho ani hledáček Petra Slavíka.

Foto: Lucie Charvátová v cíli (Autor: Petr Slavík)

Medailové pořadí zemí po 2 z 12 závodů

1.Norsko2002
2.Itálie0101
2.USA0101
4.Česko0022

Hlavní foto: Český tým (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *