Home > Doporučujeme > MS Antholz: Lucie Charvátová bronzová ve sprintu! Titul putuje do Norska

MS Antholz: Lucie Charvátová bronzová ve sprintu! Titul putuje do Norska

Druhý závod, druhá medaile pro Českou republiku. Ve sprintu žen na Mistrovství světa v Antholzi se o ni dnes postarala bronzová Lucie Charvátová. Pro titul mistryně světa si v střelecky zajímavém závodě dojela Marte Olsbuová Røiselandová, stříbro vybojovala Susan Dunkleeová.

Medaile s trestným kolem i bez něj

Marte Olsbuová Røiselandová opět dokázala, že i s trestným kolem může pomýšlet na nejvyšší příčku. Norka přidala tradičně rychlý běh (celkově druhý nejrychlejší) a poprvé v kariéře se stala mistryní světa v individuálním závodě.

Ze 102 závodnic ve startovní listině se jen čtyři mohly pochlubit čistým střeleckým štítem. Jednou z nich byla Susan Dunkleeová. Američanka do posledního běžeckého kola vjížděla na vedoucí pozici, běžecký výkon Røiselandové byl ale nad její síly. Dunkleeyová tak stříbrem vyrovnala své dosavadní maximum ze světových šampionátů.

Životní závod Charvátové

Bronzová příčka si zaslouží samostatný odstavec. S vysokým startovním číslem 80 vyrazila do závodu Lucie Charvátová. Jedna chyba na položce vleže nenasvědčovala tomu, že by česká reprezentantka bojovala o cenný kov. To se změnilo na stojce, kterou Charvátová zvládla fantasticky. Rychlá a přesná střelba Češku katapultovala na medailovou pozici, kterou v posledním běžeckém kole udržela. Maximem Lucie Charvátové ze světových šampionátů dosud bylo 32. místo.

Foto: Medailistky sprintu žen (Autor: Petr Slavík)

Další české výsledky

Jedné z favoritek závodu a obhájkyni loňského vítězství zde v Itálii Markétě Davidové dnes závod střelecky nesedl. Musela na tři trestná kola a skončila 37. Lépe na tom v cíli byla Eva Kristejn Puskarčíková, která se dvěma chybami dojela čtyřiadvacátá. Poslední Češkou ve startovní listině byla Jessica Jislová. Ta musela na trestné kolo čtyřikrát, skončila tak mimo bodované pozice, na 70. místě.

Foto: Český tým (Autor: Petr Slavík)

Střelecká zaváhání favoritek

Markéta Davidová nebyla jedinou favorizovanou závodnicí, kterou dnes v proměnlivých větrných podmínkách zradila střelba. Největší zklamání zažila pravděpodobně Tiril Eckhoffová. Norka musela na šest trestných kol. Dosavadní suverénka sezony skončila až 59. Do hodnocení Světového poháru nepřidala ani bod, navíc se loučí se žlutým trikotem. Z toho ji vysvlékla dnes sedmá Dorothea Wiererová.

Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Spokojená nebude ani reprezentační kolegyně Eckhoffové, loňská vicemistryně v této disciplíně Ingrid Tandrevoldová. I ona skončila bez bodů, byla až 57. Nepovedená střelba (především ve stoje) stála přední umístění například Paulínu Fialkovou (16.), Hannu Öbergovou (18.) nebo Kaisu Makäräinenovou (40.).

Výsledkový servis

Hlavní foto: Pódium sprintu žen (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “MS Antholz: Lucie Charvátová bronzová ve sprintu! Titul putuje do Norska

  1. Věřil jsem, že to Lucce ve sprintu jednou (a doufám že ne jednou!) na bednu vyjde. Že je to zrovna na mistrovství světa, to je taková hodně příjemná třešnička na dortu. Moc gratuluji a doufám, že si vyžene z hlavy všechny negativní předsudky vůči štafetě, protože tam by měla být stejně silným článkem jako Davidová a Puskarčíková.

  2. ÚŽASNÉ…!
    To je ještě větší bomba než mixštafeta!
    Už kdysi – a pak ještě párkrát – jsem tady psal, že to je všechno v hlavě. Ty štafety ji srážely až do teď… tak uvidíme. Od té nešťastné štafety na MS 11. 3. 2016 se jí podlomila sebedůvěra a sebejistota. Mohla takhle “řádit” už 4 roky… Ale buďme rádi, že je to tu dnes.
    Moc jí blahopřeju a chtěl bych jí říct: na téhle vlně se drž! a my budeme držet palce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *