Home > Preview > MS Hochfilzen: Den devátý

MS Hochfilzen: Den devátý

MS 2017 logo

Hromadné starty udělají tečku za Mistrovstvím světa v Hochfilzenu. Česká reprezentace se zatím radovala ze čtyř medailí, což ji řadí na třetí místo v medailovém pořadí. O vylepšení už tak skvělé bilance se dnes budou nejprve snažit Gabriela Koukalová a Eva Puskarčíková, následně i Ondřej Moravec, Michal Krčmář a Michal Šlesingr.

Dnešní menu

11:30 | závod s hromadným startem žen
ČT sport 11:15 Eurosport 1 10:45
cze 1. Koukalová, 11. Puskarčíková
Startovní listina
14:45 | závod s hromadným startem mužů
ČT sport 14:30 Eurosport 1 14:15
cze 5. Moravec, 15. Krčmář, 29. Šlesingr
Startovní listina

Otázky dne

  • Vybojuje Laura Dahlmeierová rekordní šesté zlato na jednom MS?
  • Vystoupá Gabriela Koukalová na stupně vítězů i ve čtvrtém individuálním závodě?
  • Odvrátí Norové hrozbu šampionátu bez zisku zlaté medaile?
  • Zabojuje Ondřej Moravec o premiérové individuální zlato z MS?

Preview hromadného startu žen

Výhrou ve vytrvalostním závodě se Laura Dahlmeierová zařadila mezi šestici vyvolených, která dokázala na jednom šampionátu získat čtyři zlaté medaile. Na páté zlato však nikdo dosud nedosáhl. Němka je po dosavadních výkonech v Hochfilzenu největší favoritkou závodu s hromadným startem, ale bude mít minimálně jednu vážnou soupeřku.

Jako mistryně světa ze sprintu dostala Gabriela Koukalová pro hromadný start číslo jedna. Hodí se i k jejím letošním výsledkům v této disciplíně. Díky dvěma výhrám a jednomu třetímu místu je momentálně majitelkou červeného trikotu.

Zatímco Koukalová s Dahlmeierovou mají na šampionátu splněno a mohou jet uvolněně, tak další dvě velké postavy aktuální sezóny zatím v Hochfilzenu vycházejí medailově naprázdno. U Marie Dorinové Habertové to platí jen v individuálních závodech, jinak má dvě medaile se štafetou. Přesto je to oproti předešlým dvěma šampionátům ústup ze slávy. Dnes bude obhajovat zlato.

Kaisa Mäkäräinenová jen potvrzuje, že jí velké akce příliš nevycházejí. V Hochfilzenu byla zatím nejlépe 7. Větší favoritky hledejme jinde. Vysoké ambice má zcela jistě druhá žena ze stíhacího závodu Darja Domračevová. Podobně na tom bude také Anaïs Chevalierová, která už posbírala na šampionátu v součtu se štafetami tři cenné kovy.

Preview hromadného startu mužů

Vyhrál poslední hromadný start v této sezóně a také na posledním Mistrovství světa v Oslu. Johannes Thingnes Bø rozhodně může myslet na obhajobu titulu, vždyť už v Hochfilzenu získal dvě stříbra. Co víc, jeho největší soupeř není úplně fit.

Martin Fourcade nepředvedl ve štafetě na své poměry úplně špičkový výkon. Po závodě si stěžoval na menší únavu způsobenou lehčí rýmou. Francouz se i přesto bude snažit napravit šampionát, na kterém zatím získal „jen“ jedno zlato.

Vítězství ve štafetě by mohlo nakopnout Antona Šipulina, který stále čeká na premiérové individuální zlato na velké akci. U Simona Schemppa zase trvá čekání na individuální medaili. Němec se ho pokusí ukončit v červeném trikotu, který mu patří zvlášť díky jedné výhře a druhému místu v této sezóně.

Pak tu je skupina favoritů, kteří budou muset spoléhat hlavně na dobrou střelbu. Mezi nimi i Lowell Bailey a Ondřej Moravec, kteří si to ve vytrvalostním závodě rozdali o zlato. A jelikož Moravec tuto bitvu prohrál, tak stále čeká podobně jako Šipulin na mistrovský titul ze závodu jednotlivců. Dočkat by se ho mohl ve své oblíbené disciplíně, ze které už má z vrcholných akcích druhé, třetí a čtvrté místo.

Hromadné starty má rád i Erik Lesser, čtvrtý z vytrvalostního závodu. To platí i pro Antona Babikova, jednoho z hrdinů včerejší štafety. Mezi ty patřily rovněž Rakušané Simon Eder a Dominik Landertinger. Ten by si mohl vzpomenout na 8 let starý triumf z Pchjongčchangu.

Vzpomínat může i Ole Einar Bjørndalen. Po bronzu ze stíhacího závodu je sice trochu v útlumu, ale s vítězem hromadného startu z MS v Hochfizenu v roce 2005 musíme počítat. Z dnešních startujících se v tomto závodě představil i 21. Michal Šlesingr. V případě solidní střelby by se i on mohl dočkat úspěchu, běžecky je na tom z našich možná nejlépe.

Foto: Logo MS 2017 (© hochfilzen2017.at)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *