Home > Preview > MS Hochfilzen: Den šestý

MS Hochfilzen: Den šestý

MS 2017 logo

Pokud dnes Martin Fourcade na Mistrovství světa v Hochfilzenu ovládne vytrvalostní závod, tak bude krom zlata odměněn i vyrovnáním rekordu počtu výher v jedné sezóně. Zatím jich má 11, Ole Einar Bjørndalen jich nasbíral nejvíce 12. A právě zkušený Nor by dnes mohl být jedním z nejvážnějším konkurentů pro Fourcada.

Dnešní menu

14:30 | vytrvalostní závod mužů
ČT sport 14:30 Eurosport 1 14:00
cze 37. T. Krupčík, 51. Moravec, 67. Krčmář, 94. Šlesingr
Startovní listina

Otázky dne

  • Podaří se Martinu Fourcadovi vyhrát čtvrtý vytrvalostní závod na MS v řadě
  • Zaútočí Ole Einar Bjørndalen po 8 letech na individuální zlato z MS?
  • Navážou Češi na předcházejících pět medailí z této disciplíny?

Preview

Těžko hledat v programu Mistrovství světa disciplínu, ve které by byl Martin Fourcade větším favoritem. Ve vytrvalostním závodě se stal už třikrát v řadě mistrem světa. Z dvou letošních závodů Světového poháru má na svém kontě první a druhé místo.

Porazil ho pouze Anton Šipulin. Rus zajel skvělý stíhací závod, když udělal jen jednu chybu, měl nejlepší čistý čas a posunul se těsně pod stupně vítězů. Pokud by tento výkon zopakoval, mohl by možná měřit síly i s Fourcadem. A třeba ukončit čekání na premiérové individuální zlato z velké akce. Fourcade i Šipulin odstartují do závodu hned zkraje, ruský lídr dokonce s jedničkou.

To Norové zvolili čísla až na chvostu startovního pole, což znovu zaručuje napínavou podívanou až do konce. Významnou roli by v ní měl sehrát Ole Einar Bjørndalen. Ve stíhačce se radoval z bronzu, zvlášť díky velmi stabilní střelbě. Ta ho provázela i dvěma letošními vytrvalostními závody, ze kterých vytěžil čtvrté a páté místo.

V úvodním vytrvalostním závodě této sezóny skončil na druhém místě Johannes Thingnes Bø a stejná pozice mu patřila i ve sprintu a ve stíhacím závodě v Hochfilzenu. Letos už dokázal, že umí ve čtyřpoložkovém závodě sestřelit všechny terče.

Tento um rozhodně nechybí Bulharovi Krasimiru Anevovi, který zatím v Hochfilzenu řadí. Byl 6. ve sprintu a následně 7. ve stíhačce. Stejné pozice mu shodou okolností patřily i v obou letošních vytrvalostních závodech. Střeleckou formu má v Hochfilzenu i Lowell Bailey. Již 35letý Američan zatím získal čtvrtou a šestou pozici.

Z českých reprezentantů hovoří forma pro Ondřeje Moravce. Ke dvěma pátým místům by v Hochfilzenu rád přidal cenný kov, tak jak se mu to povedlo před dvěma lety ve vytrvalostním závodě v Kontiolahti. Jeho bronz byl pátou medailí českých mužů v této disciplíně.

Michal Krčmář bude obhajovat skvělé páté místo z loňska. Na Michala Šlesingra zase čeká připomenutí 10letého výročí od zisku bronzu ve vytrvalostním závodě na MS v Antholzi. Oba však zatím v Hochfilzenu provázela horší střelba. S tou by se snad neměl potýkat Tomáš Krupčík, který nahradí Adama Václavíka.

Foto: Logo MS 2017 (© hochfilzen2017.at)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *