Home > Téma > MS Hochfilzen: Sumář pátého dne

MS Hochfilzen: Sumář pátého dne

MS 2017 logo

Německá nadvláda na Mistrovství světa v Hochfilzenu pokračuje a největší zásluhu na ní má Laura Dahlmeierová, která získala už třetí zlato na tomto šampionátu. V souboji s Gabrielou Koukalovou tak měla znovu navrch, ale jen o kousek.

Události dne ve zkratce

  • Laura Dahlmeierová ziskem zlaté medaile prodloužila medailovou sérii na MS už na 9 závodů, čímž vyrovnala rekord Tory Bergerové.
  • Gabriela Koukalová stříbrem zkompletovala v Hochfilzenu medailovou sadu.
  • Bronz je pro Alexiu Runggaldierovou premiérovou  medailí na velké akci.

Dahlmeierová vs Koukalová 2:1

Laura Dahlmeierová je v Hochfilzenu nezastavitelná. Zlato ve smíšené štafetě, stříbro ve sprintu, zlato ve stíhacím závodě a dnes opět nejcennější kov.

„Je to prostě gigantické, pomalu mi docházejí slova. Jsem totálně vyřízená. Ale být znovu na vrcholu je zkrátka úžasné.“

Laura Dahlmeierová (ARD)

Slova o vyřízenosti rozhodně nebyla jen frází. Kvůli přílišnému vyčerpání Němky se dokonce musel o chvíli pozdržet květinový ceremoniál. Dahlmeierová pak přišla později i na tiskovou konferenci.

„Měla jsem problémy s nízkým tlakem. Kdybych si teď mohla něco přát, tak bych nejraději chtěla ležet v posteli a zavřít oči.“

Laura Dahlmeierová (ARD)

Podobné přání měla pravděpodobně i druhá Gabriela Koukalová. Ona naopak odešla z tiskové konference dříve a nečekala na tradiční dotazy novinářů.

„V každém závodu musíte nechat veškeré síly a já jedu pokaždé úplně do kómatu. Jsem ráda, že jsou aspoň dny odpočinku, neumím si představit, že bychom tu závodili tři dny po sobě jako jinde.“

Gabriela Koukalová (ČT sport)

Koukalová do toho musela šlápnout o to víc, aby smazala minutové manko z první položky. Nakonec měla třetí nejrychlejší běžecký čas. Za nejrychlejší Dahlmeierovou zaostala o 15 vteřin.

„Rozhodně je to sen každého závoďáka. Vrchol sezony vychází mnohem líp, než jsme si dokázali představit.“

Gabriela Koukalová (ČT sport)

Ano, tři individuální medaile ze třech možných, to je opravdu jako ze snu. Zvlášť s přihlédnutím k tomu, že dosud měla Koukalová ze světových šampionátu jen jednu individuální medaili. Spokojený tak musel být i šéftrenér Ondřej Rybář.

„Je to moc hezký a radujeme se ze stříbra, jako by to bylo zlato.“

Ondřej Rybář (ČT sport)

Italská jízda

Ve smíšené štafetě útočila Itálie celou dobu na medaili, ale nakonec to těsně nevyšlo. Ve sprintu žen zase šokovaly čtvrtým místem Lisa Vittozziová a pátým Federica Sanfilippová. Až dnes to klaplo na medaili pro Alexiu Runggaldierovou.

„Přála jsem si střílet čistě, protože na trati jsem se necítila příliš dobře. Zvlášť v posledním kole jsem se musela vydat, protože přicházela únava. Konečně máme po dvou čtvrtých místech medaili. Za Dorotheou Wiererovou postupně rosteme.“

Alexia Runggaldierová (FISI)

Wiererová hraje v progresu svých krajanek jistě velkou roli, ale v Hochfilzenu zatím zůstává překvapivě v jejich stínu. Zatím byla nejlépe 10. ve stíhacím závodě. Přesto je jasné, že Italky budou ve štafetě patřit k těm největším favoritkám.

Očekávané neočekávané výsledky

Už bylo předesláno, že vytrvalostní závody přinášejí neočekávané výsledky. A dnes jich bylo až až. Mari Laukkanenová si asi nikdy nemyslela, že svůj životní výkon předvede zrovna ve čtyřpoložkovém závodě. Jako podprůměrná střelkyně mohla být velmi spokojená s jedinou chybou a čtvrtým místem. Ale…

„Dobrý výkon, ale tohle není něco, po čem toužíte. Děláte to kvůli medailím. Na druhou stranu musím být realistická, zajela jsem povedený závod.“

Mari Laukkanenová (iltalehti.fi)

Senzací pak byla pátá příčka Korejky Jekatěriny Avvakumovové. Naturalizovaná Ruska neměla přitom před Mistrovstvím světa jediný start ve Světovém poháru, ale čistá střelba vás ve vytrvalostním závodě prostě vyšvihne nahoru. Ví to i mladá Rakušanka Dunja Zdoucová, která příjemně překvapila 11. příčkou a zastoupila tak Lisu Hauserovou.

Medailové pořadí po 6 z 11 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. ger 4 1 0 5
2. fra 1 1 2 4
3. cze 1 1 1 3
4. nor 0 2 1 3
4. nor 0 1 0 1
6. rus 0 0 1 1
6. ita 0 0 1 1

Foto: Logo MS 2017 (© hochfilzen2017.at)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *