Home > Preview > MS Oslo 2016: Den čtvrtý

MS Oslo 2016: Den čtvrtý

Logo MS 2016

Logo MS 2016

Foto: Logo MS 2016 (© oslo2016.no)

Mistrovství světa v Oslu dnes pokračuje vytrvalostním závodem žen. Kvůli mlze se biatlonistky vydají na trať již ve 13:00.

Co nás dnes čeká?

13:00 – vytrvalostní závod žen

ČT sport 12:30 studio, 12:55 závod

Eurosport 1 13:00

Otázka dne:

Obhájí Gabriela Soukalová stříbrnou medaili z loňska?

Preview vytrvalostního závodu žen

Nechybělo moc a Gabriela Soukalové by dnes obhajovala zlatou medaili. Před rokem v Kontiolahti si však na poslední střelbě neodpustila jednu chybu a to se nakonec ukázala jako klíčové, když ji Jekatěrina Jurlovová odsunula na druhou příčku. Zlato v podání Rusky bylo velmi překvapivé a podobně by tomu tak bylo letos. Jurlovová se totiž nenechází v top formě a zatím má v Oslu na svém kontě jen 19. a 20. místo.

Šance české reprezentantky jsou mnohem větší. Soukalová sice musela vstřebat zklamání ze stíhačky, kterou zakončila se čtyřmi chybami z leže jako 11., jinak je ovšem její výkonnost velmi dobrá. Z Norska navíc přicházejí zprávy, že se naší biatlonistce vydařily poslední střelecké tréninky. Dalším plusem je fakt, že už se letos podívala ve vytrvalostním závodě na stupně vítězů. V Ruhpoldingu skončila třetí.

Nejdelší disciplína se v tomto ročníku jela zatím jen dvakrát. V obou případech se z výhry radovala Dorothea Wiererová. Italka už se v Oslu výborně ukázala ve stíhačce, kde vybojovala stříbro, a tak ji jednoznačně musíme označit za jednu z největších favoritek.

Po zlatu ze stíhacího závodu bude chtít získat Laura Dahlmeierová minimálně medaili. Rozšířit svou sbírku cenných kovů z Osla se pokusí i další výborná běžkyně Marie Dorinová Habertová. Trio rychlých žen uzavírá Kaisa Mäkäräinenová, jež stále čeká na první medaili ze šampionátu. Nyní bude obhajovat bronz.

Vytrvalostní závody v minulosti hodně seděly Veronice Vítkové. To byly ještě časy, kdy spoléhala především na čistou střelbu a v běhu ji limitovalo onemocnění. Nyní je ovšem rychlá a poslední závody ukázaly, že se jí vrátila i střelecká pohoda. Zaútočí česká reprezentantka na premiérovou individuální medaili z MS?

Obě české favoritky zvolily podobně jako většina jejich úhlavních soupeřek čísla zhruba v polovině startovní listiny. Tam ovšem nalezneme už jen jednu českou zástupkyni a to Lucii Charvátovou. Trenéři tak nepostavili Jessicu Jislovou.

Startovní listina vytrvalostního závodu žen

Favoritky podle Fortuny

1. Laura Dahlmeierová (kurz na vítězství 2,0)

2. Gabriela Soukalová (5,0)

3. Dorothea Wiererová (7,0)

4. Marie Dorinová Habertová (7,5)

5. Kaisa Mäkäräinenová (12,0)

Veronika Vítková (50,0)

Lucie Charvátová (200,0)

Kompletní kurzová nabídka s možností vsadit si

BiatlonMag tipuje

1. Gabriela Soukalová

2. Dorothea Wiererová

3. Laura Dahlmeierová

One thought on “MS Oslo 2016: Den čtvrtý

  1. Proč nejede Jislová? Šetříte ji na štafetu? A nebylo by lepší, aby si zazávodila (byť bez nároku na nějaké dobré umístění)?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *