Home > Preview > MS Oslo 2016: Den druhý

MS Oslo 2016: Den druhý

Logo MS 2016

Logo MS 2016

Foto: Logo MS 2016 (© oslo2016.no)

Přichází možná nejdůležitější den celého Mistrovství světa v Oslu. Sprinty mužů a žen určí nejen pořadí pro zítřejší stíhačku, ale také psychické rozpoložení pro zbytek šampionátu.

Co nás dnes čeká?

11:30 – sprint mužů

ČT sport 11:00 studio, 11:25 závod, 13:00 studio

Eurosport 1 11:30

14:30 – sprint žen

ČT sport 14:00 studio, 14:25 závod

Eurosport 1 14:30

Otázka dne:

Získá Gabriela Soukalové své první individuální zlato z velké akce?

Preview sprintu mužů

Norové by se jistě nezlobili, kdyby pro ně letošní sprint dopadl přesně tak jako ten loňský. Johannes Bø bral zlato, jeho bratr Tarjei bronz. Mezi ně se vklínil Kanaďan Nathan Smith. Ani jeden z bratrského dua vša ve smíšené štafetě nepodal ideální výkon a norští experti trochu pochybují o jejich formě.

Tak či tak bude největším favoritem závodu zas a znovu Martin Fourcade. Ve smíšené štafetě jasně demonstroval, že neztratil nic ze své letošní suverenity. Ještě lépe však ve čtvrtek zajel střelecký mág Simon Eder. Rakušan vyhlíží svou úvodní medaili z velké akce a mohl by se konečně dočkat.

Němečtí trenéři si kromě výborné výkonnosti Simona Schemppa pochvalují i nárůst formy Arnda Peiffera, jenž by mohl být tak trochu černým koněm závodu. Ve výčtu favoritů nesmíme opomenout ani Rusa Antona Šipulina a zkušené domácí duo Emil Hegle Svendsen a Ole Einar Bjørndalen.

Čeští reprezentanti budou obhajovat výborná umístění z loňského roku. Tehdy byl Michal Šlesingr 7., Ondřej Moravec 9. a Jaroslav Soukup 11. Podle papírových předpokladů se tak dobré výsledky asi čekat nedají, možná u Michala Šlesingra. Bude hodně zajímavé sledovat, jak si po nemoci povede Ondřej Moravec. Závod bude pro české barvy zajímavý až do samotného konce, neboť jako předposlední, s číslem 101, vyrazí na trať Michal Krčmář.

Startovní listina sprintu mužů

Favorité podle Fortuny

1. Martin Fourcade (kurz na vítězství 2,4)

2. Johannes Thingnes Bø (6,5)

3. Anton Šipulin (9,0)

3. Simon Schempp (9,0)

5. Emil Hegle Svendsen (12,0)

Michal Šlesingr (100)

Ondřej Moravec (100)

Michal Krčmář (200)

Kompletní kurzová nabídka s možností vsadit si

BiatlonMag tipuje

1. Martin Fourcade

2. Simon Eder

3. Arnd Peiffer

Preview sprintu žen

Marie Dorinová Habertová se zdá být výborně připravená na obhajobu loňského titulu. Ve smíšené štafetě jí patřil mezi ženami nejrychlejší čas. Na své poměry předvedla i velmi kvalitní představení na střelnici, což by v kombinaci s jejím rychlím během mohlo být pro soupeřky ve sprintu smrtící.

Dokonalý výkon předvedla v mixu i Gabriela Soukalová. Vedoucí žena Světového poháru se v poslední době může spoléhat na vynikající úspěšnost střelby. Vyrovnaností převyšuje všechny soupeřky, což by ve vypjatém sprintu mohla být velká výhoda.

Pokud zmiňujeme výkony ze smíšené štafety, tak musíme vypíchnout ještě dvě závodnice. Marte Olsbuová se zřejmě na domácím MS dostala do životní formy a velkou měrou přispěla k bronzové medaili Norů. Na prvním úseku si však ještě o trochu lépe vedla Američanka Susan Dunkleeová, jež jen potvrdila skvělé výsledky z posledních závodů. Letošní výkony řadí k favoritkám dále Kaisu Mäkäräinenovou, Dorotheu Wiererovou či Lauru Dahlmeierovou.

Z českého týmu už včera přišla jedna špatná zpráva. Horečka nepustí na start Evu Puskarčíkovou. Velká premiéra tak čeká mladou Jessicu Jislovou. Doufejme, že je tohle poslední nepříjemnost, která české biatlonistky postihla. Zvlášť Veronika Vítková by potřebovala naopak nějakou vzpruhu v podobě kvalitního výsledku. U Lucie Charvátové o případném úspěchu opět rozhodne střelba.

Startovní listina sprintu žen

Favoritky podle Fortuny

1. Gabriela Soukalová (kurz na vítězstí 5,5)

1. Marie Dorinová Habertová (5,5)

1. Laura Dahlmeierová (5,5)

4. Kaisa Mäkäräinenová (6,0)

5. Dorothea Wiererová (7,0)

Veronika Vítková (50,0)

Lucie Charvátová (100,0)

Kompletní kurzová nabídka s možností vsadit si

BiatlonMag tipuje

1. Marie Dorinová Habertová

2. Gabriela Soukalová

3. Susan Dunkleeová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *