Home > Preview > MS Oslo: Den sedmý

MS Oslo: Den sedmý

Logo MS 2016

Logo MS 2016

Foto: Logo MS 2016 (© oslo2016.no)

Norsko, Francie nebo někdo jiný? Mistrovství světa v Oslu jde do předposledního dne a na programu je štafeta mužů.

Co nás dnes čeká?

15:30 – štafeta mužů

ČT sport 15:25 (15:00 studio)

Eurosport 1 15:15

Otázka dne:

Získá Martin Fourcade pátou zlatou medaili v pátém závodě a stanový tak nový rekord?

Preview štafety mužů

Útok Martina Fourcada na další zlato tentokrát ani tak nebude spočívat na něm samotném. Bude potřebovat hlavně kvalitní výkony svých kolegů, bratra Simona, jeho jmenovce Desthieuxe a Quentina Fillona Mailleta. Všichni tři se v Oslu už alespoň jednou vešli do desítky, což svědčí o dobře načasované formě. To by mohlo hrát pro Francii rozhodující roli.

Zlato a nic jiného očekávají od svých oblíbenců domácí fanoušci. Dvakrát už se to letos ve Světovém pohárům Norsku podařilo, teď to bude ovšem pod naprosto jiným tlakem. Tarjei Bø či Emil Hegle Svendsen zatím v Oslu neukazují příliš vyrovnanou výkonnost a to by mohl být kámen úrazu pro místní borce.

Na medaili bude myslet i Rakousko. Dominik Landertinger se Simonem Ederem jsou ve špičkové formě, ve vytrvalostním závodě vystoupali na stupně vítězů. Úspěch či neúspěch by měl záležet na tom, zda Julian Eberhard ustojí střelbu.

Zlato bude obhajovat Německo. Schempp a spol. na šampionátu zatím výrazně neprorazili, zároveň však podávali vyrovnané výkony na slušné úrovni. To je ve štafetě velmi dobrý základ pro případný úspěch. Spíše překvapit může Rusko. Šipulinovi, Garaničevovi a dalším se v Oslu taky nevede úplně špičkově. Choutky na kvalitní výsledek budou mít dále Američané, Italové, Ukrajinci, Švýcaři či Češi.

Českou štafetu rozjede Michal Krčmář. Na dalších úsecích došlo oproti zvyklostem ke změnám. Jako druhý se na trať vydá Jaroslav Soukup, pak Ondřej Moravec a role finišmana připadne Michalu Šlesingrovi. Ten předvedl ve vytrvalostním závodě fantastický běžecký výkon, který by našim mohl pomoct k velmi dobrému výsledku. Připomeňme, že česká mužská štafeta ještě nikdy na MS nezískala medaili.

Startovní listina štafety mužů

Favorité podle Fortuny

1. Norsko (kurz na vítěztví 1,6)

2. Francie (3,5)

3. Německo (5,5)

4. Rusko (10,0)

5. Rakousko (15,0)

6. Česká republika (75,0)

Kompletní kurzová nabídka s možností vsadit si

BiatlonMag tipuje

1. Francie

2. Norsko

3. Rakousko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *