Home > Závody > IBU Cup Martell: Poslední individuální závody vyhráli Bjelkinová a Slepov, Horká 12.

IBU Cup Martell: Poslední individuální závody vyhráli Bjelkinová a Slepov, Horká 12.

Alexej Slepov

Alexej Slepov

Foto: Alexej Slepov (© biathlonrus.com)

V italském Martellu se dnes odehrály poslední individuální závody v rámci letošního IBU Cupu. Výhry si ve sprintech připsali Ukrajinka Nadija Bjelkinová a Rus Alexej Slepov. Ludmila Horká si dojela pro dobré 12. místo.

Základem premiérové výhry Nadiji Bjelkinové v IBU Cupu byla čistá střelba. O 15 sekund za Ukrajinkou zaostala jednou nepřesná Ruska Světlana Slepcovová. Vítězka čtvrtečního sprintu Francouzka Marine Bollietová tentokrát skončila třetí, když dvakrát chybovala vleže. Čtvrtou příčku brala vítězka celkového hodnocení IBU Cupu Němka Nadine Horchlerová.

Neobvykle dobrou střelbou se prezentovala Ludmila Horká. Bilance 0+1 jí dovolila vystoupat na 12. příčku, což je pro bývalou běžkyni na lyžích druhý nejlepší výsledek v kariéře. Z našich bodovaly ještě 24. Jitka Landová a 38. Kristýna Černá. Nevedlo se 51. Lee Johanidesové. V celkovém pořadí IBU Cupu figuruje nejvýše 12. Barbora Tomešová.

Výsledky sprintu žen

Konečné pořadí IBU Cupu

Konečné pořadí disciplíny

Rus Alexej Slepov dnes udělal jednu chybu a přesto suverénně vyhrál. Svého krajana Petra Paščenka porazil o 33,5 sekundy. Z Ruska pochází i celkový vítěz IBU Cupu Matvej Jelisejev. Druhý v hodnocení tohoto seriálu a třetí dnes skončil německý reprezentant Florian Graf.

Matěj Krupčík potvrdil 23. příčkou pozici české jedničky v druholigovém seriálu. Celkově obsadil 21. místo. V dnešním sprintu bodovali ještě další dva Češi, 27. Lukáš Kristejn a 36. Vít Jánov. Mimo body zůstal 64. Tomáš Vojík.

Výsledky sprintu mužů

Konečné pořadí IBU Cupu

Konečné pořadí disciplíny

Letošní IBU Cup uzavřou zítřejší závody smíšených dvojic a štafet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *