Home > Závody > MS Oslo: Martin Fourcade slaví už čtvrté zlato. Krčmář si dojel pro životní páté místo!

MS Oslo: Martin Fourcade slaví už čtvrté zlato. Krčmář si dojel pro životní páté místo!

Martin Fourcade

Martin Fourcade

Foto: Martin Fourcade (Autor: Martin Kaděrka)

Mistrovství světa v Oslu je nadále pod nadvládou Martina Fourcada, který zvítězil i ve vytrvalostním závodě. Na fantastickém pátém místě končí Michal Krčmář.

Čtvrté zlato

Dohoda s norským králem zněla jasně: Ve vytrvalostním závodě nevyhraješ, ovládneš až štafetu a hromadný start. Martin Fourcade ji však porušil. Jeho čtvrtá výhra na šampionátu se ale nerodila nijak hladce. Po první položce sice vedl, ale hned na další střelecké zastávce jednou minul a ztrácel půl minuty na Johannese Thingnese Bøho. Již jistý vítěz Světového poháru už se dále na střelnici nemýlil a po závěrečné stojce zaostával za vedoucím Simonem Ederem, jenž zaznamenal čtyři nuly, o 0,3 sekundy.

Tato ztráta pro Francouze samozřejmě nic neznamenala a dokázal ji v posledním okruhu hravě smazat. Fourcade tak ziskem čtvrtého zlata na jednom šampionátu vyrovnal historický rekord a jako prvnímu biatlonistovi se mu podařilo zvítězit ve vytrvalostním závodě na MS třikrát v řadě. Zároveň si přivlastnil malý křišťálový glóbus.

Konec rakouského čekání na medaili

Píše se rok 2011 a Christoph Sumann bere ve vytrvalostním závodě na MS v Chanty-Mansijsku bronz. Rakušané asi tehdy nečekali, že jim další světovou medaili přinese až rok 2016. Ony to jsou vlastně medaile dvě. Simon Eder se z prvního místa po závěrečné střelbě propadl až na třetí, z čehož ovšem minimálně rakouští trenéři tak smutní nebyli. Překonal ho totiž rovněž bezchybný Dominik Landertinger. Pro 33letého Edera je bronz premiérovým individuálním cenným kovem na MS, Landertinger, jenž v neděli oslaví 28 let, už na svém kontě měl jedno zlato z roku 2009.

Na zlatou medaili dnes dlouho útočil Johannes Thingnes Bø a taky by ho získal, kdyby na poslední položce neudělal jednu chybu. Místo titulu mistra světa se tak už potřetí na šampionátu umístil na nepopulárním čtvrtém místě.

Životní závod Michala Krčmáře

Před rokem v Kontiolahti zazářil v nejdelší distanci bronzový Ondřej Moravec, teď oslnil jeho mladší parťák Michal Krčmář. Rodák z Vrchlabí se v teprve pátém individuálním startu na MS dočkal trochu symbolicky parádního pátého místa. Pomohly mu k tomu především čtyři nuly, ale také velmi kvalitně připravené lyže. Na materiál si rozhodně nemohl stěžovat ani Michal Šlesingr, jenž dokonce zajel třetí nejlepší běžecký čas. Na střelnici se však nevyvaroval tří chyb a obsadil 20. místo. Jen o tři pozice níže stanul Jaroslav Soukup, který chyboval dvakrát. Pozitivní vystoupení českých mužů uzavřel bodovaným 35. místem Ondřej Moravec.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. M. Fourcade (44:30,3), 2. Doll (+24,4), 3. Šlesingr (+1:01,7) – 20. Krčmář (+2:09,4), 23. Soukup (+2,13,5), 25. Moravec (+2:16,7)

Střelecké časy: 1. Volkov (1:33,0), 2. Eder (+3,1), 3. Smith (+4,1) – 61. Moravec (+34,7), 71. Soukup (+38,9), 76. Krčmář (+40,8), 83. Šlesingr (+44,1)

Výsledkový servis

Výsledky vytrvalostního závodu mužů

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

One thought on “MS Oslo: Martin Fourcade slaví už čtvrté zlato. Krčmář si dojel pro životní páté místo!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *