Home > Téma > MS Oslo: Sumář osmého dne

MS Oslo: Sumář osmého dne

Logo MS 2016

Logo MS 2016

Foto: Logo MS 2016 (© oslo2016.no)

Mistrovství světa v Oslu je u konce, ale zbývá ještě zhodnotit velmi zajímavý závěrečný den. Co tedy přinesl?

Osmý den v bodech

 • Marie Dorinová Habertová si vyjela již své páté zlato z MS v kariéře.
 • Francouzka se vešla v Oslu na stupně vítězů v každém závodě.
 • Laura Dahlmeierová získala stříbro a má tak z Osla pět medailí z pěti startů.
 • Bronzová Kaisa Mäkärainenová vybojovala svou jedinou medaili na šampionátu.
 • Gabriela Soukalová skončila čtvrtá a odjíždí tak poprvé v sezóně z nějakého střediska bez medaile.
 • Veronika Vítková si dojela pro šesté místo a ani jednou tak v Oslu nevypadla z elitní desítky.

 • Johannes Thingnes Bø se potřetí v kariéře stal mistrem světa.
 • Martin Fourcade bere „jen“ stříbro a nevytvořil tak ziskem pátého zlata na jednom šampionátu nový rekord.
 • Ole Einar Bjørndalen se raduje z 44. medaile z MS, nyní v bronzovém provedení.
 • Michal Šlesingr uzavřel šampionát 17. příčkou.
 • Michal Krčmář zopakoval 22. místem svůj druhý nejlepší výsledek na MS v kariéře.

Ohlasy

Královna letošního šampionátu Marie Dorinová Habertová mluvila o své dceři Adele: „Podílí se na mém úspěchu. Je hezké ji tu mít, i když v noci pláče.“ (biathlonworld.com)

Kaisa Mäkäräinenová vysekla skrytou pochvalu českému biatlonu: „Jsem hrdá, že jsem ve výsledcích výš než biatlonisté z některých velkých zemí, jako je Rusko nebo Česko.“

Mäkäräinenová získala bronz i přes horší lyže: „Když jsme vyjely do posledního kola, tak jsem se trochu obávala. Ostatní holky měly ve sjezdech rychlejší lyže. Proto jsem se snažila něco najet ve stoupání, ale na konci nebyly mé lyže dost rychlé.“ (biathlonworld.com)

Naopak Gabriela Soukalová si své lyže pochvalovala: „Od prvního kola jsem dneska věděla, že to není můj den. Snažila jsem se tam držet, lyže mi jely skvěle, mohla jsem díky tomu být vepředu, ale v posledním kole mi to došlo, tak jak nikdy v životě.“ (Česká televize)

 

Kde viděl Johannes Thingnes Bø klíčový faktor pro svůj dnešní triumf? „Myslím, že má motivace získat zlato byla větší než Martinova touha uzmout páté zlato.“ (biathlonworld.com)

Martin Fourcade nebyl ze stříbra zklamený: „Měl jsem připravenou skvělou strategii, ale jeden muž byl silnější. Šel v posledním kole po zlatu a já se ho stěží snažil držet. Musel jsem se pro to stříbro úplně vymáčknout, takže jsem spokojený.“ (biathlonworld.com)

S posledním závodem podle očekávání musel Ole Einar Bjørndalen odpovídat na otázku ohledně možného pokračování v kariéře: „Teď se soustředím na Chanty-Mansijsk a nepřemýšlím o budoucnosti.“ Novinář se nenechal odbýt: „Opravdu?“ Bjørndalen kontroval: „Ano!“

Michalu Šlesingrovi patřil pátý nejlepší běžecký čas, přesto nebyl se svým výkonem na trati spokojen: „Necítil jsem se ideálně, měl jsem toho místy dost, musel jsem občas hodit brzdu, abych to vydržel do konce.“ (Česká televize)

Hrdinka osmého dne

Kaisa Mäkäräinenová

Lyže jí vůbec nejely, přesto se vyhecovala k parádnímu běžeckému výkonu. Kaisa Mäkäräinenová ve 33 letech ziskem bronzu prokázala, že stále patří k té nejužší světové špičce.

Poražený osmého dne

Simon Schempp

Do Osla odlétal jako jeden z hlavních favoritů, ale formu zřejmě nenačasoval příliš dobře. Simon Schempp dnes svůj zmar dokonal 19. místem. Stále tak čeká na první individuální medaili ze světových šampionátů.

Konečné medailové pořadí

1. Francie (6-4-1), 2. Norsko (4-2-3), 3. Německo (1-3-3), 4. Rakousko (0-2-0), 5. Itálie (0-1-0), 6. Finsko, Kanada a Ukrajina (0-0-1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *