Home > Závody > MSJ Cheile Gradistei: České dorostenky vybojovaly ve štafetě stříbrné medaile!

MSJ Cheile Gradistei: České dorostenky vybojovaly ve štafetě stříbrné medaile!

České dorostenky

České dorostenky

Foto: České dorostenky (© biathlonromania.ro)

Předposlední den Mistrovství světa juniorů v rumunském Cheile Gradistei přinesl zatím největší český úspěch. Štafeta dorostenek ve složení Natálie Jurčová, Markéta Davidová a Tereza Vinklárková skončila na druhém místě.

Druhá česká medaile

České dorostenky se vzhledem k předešlým výsledkům mohly řadit do širšího okruhu favoritek. Jenže už na první položce musela Natálie Jurčová využít všech náhradních nábojů. Naštěstí to zvládla bez trestného kola a po lepším výkonu vestoje předávala na 7. příčce s minutovou ztrátou na první pozici.

Druhý úsek měla na starosti Markéta Davidová. Její počínání bylo naprosto úžasné. Běžela tradičně velmi rychle a na střelnici příjemně překvapila pouze jedním dobíjením. Davidová dojela na předávku jen dvě desetiny sekundy za vedoucím Polskem.

Na teprve 17letou finišmanku Terezu Vinklárkovou tak čekal psychicky velmi náročný úkol. Popasovala se s ním však náramně. Jedno dobíjení vleže, žádné vestoje. Vinklárková dovezla českou štafetu na vynikající druhé příčce. Lepší byly jen Rusky ve složení Jaroslava Pervakovová, Valerija Vasnecovová a Polina Ševninová. Bronz získaly Norky.

Česká republika se tak na šampionátu raduje z druhé medaile po tom, co Markéta Davidová dojela ve vytrvalostním závodě třetí. Zároveň se jedná o historicky nejlepší výsledek české dorostenecké štafety.

Výsledky štafety dorostenek

Silver Medal: Czech Republic with Natalie Jurcova, Marketa Davidova, Tereza Vinklarkova,

Zveřejnil(a) IBU YJWCH Cheile Gradistei 2016 dne 1. únor 2016

Triumf norských dorostenců

Ve štafetě dorostenců neměla Česká republika zastoupení. Závod nenabídl příliš napínavé boje o medaile. Tu zlatou si s náskokem 39 vteřin vyjelo favorizované norské trio Endre Strømsheim, Aleksander Fjeld Andersen a Harald Øygard. Druhá pozice připadla Rusům a už více než dvě minuty ztráceli bronzoví Italové. Norsko se ziskem třetího zlata dostalo do čela medailového pořadí.

Výsledky štafety dorostenců

Celý šampionát vyvrcholí zítra. V 9:00 se pustí do štafety juniorky a ve 12:30 junioři. Oba závody můžete opět sledovat pomocí online přenosu.

Medailové pořadí po 14 ze 16 závodů

1. Norsko (3-3-2), 2. Rusko (3-3-1), 3. Rakousko (3-0-2), 4. Švédsko (2-0-1), 5. USA (1-1-1), 6. Německo (1-0-2), 7. Kazachstán (1-0-0), 8. Ukrajina (0-2-1), 9. Švýcarsko (0-2-0), 10. Itálie (0-1-2), 11. Česká republika a Francie (0-1-1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *