Home > Závody > MSJ Cheile Gradistei: Do Rakouska míří dvě zlata. Českým juniorům se nedařilo

MSJ Cheile Gradistei: Do Rakouska míří dvě zlata. Českým juniorům se nedařilo

stupně vítězů

stupně vítězů

Foto: Stupně vítězů vytrvalostního závodu juniorů (© biathlonromania.ro)

Druhý den Mistrovství světa juniorů v rumunském Cheile Gradistei se dá označit jako rakouský. Reprezentanti našich sousedů totiž ovládli jak vytrvalostní závod juniorek, tak juniorů. Česká výprava se tentokrát nijak zářných výsledků nedočkala.

Dvě medaile Rakušanek

Trenéři, kteří mají na starosti střelbu Rakušanek, museli být dnes naprosto spokojení. Duo Susanna Kurzthalerová a Julia Schwaigerová odstřílelo ve vytrvalostním závodě za nula, což zaručilo dva cenné kovy. Kurzthalerová brala zlato, když o necelých 9 sekund porazila favorizovanou Anastasiji Merkušynovou. Ukrajinka jednou chybovala. Na Schweigerovou tedy zbyl bronz.

Českému triu vévodila Simona Maříková, jenž udělala na stojkách po jedné chybě. Tato bilance nebyla špatná, jenže běh šel Maříkové o poznání hůř. Nakonec obsadila 36. místo. Na 52. příčce skončila šestkrát nepřesná Erika Jislová. Dokonce 11 minel zapsala 60. Anna Tkadlecová.

Výsledky vytrvalostního závodu juniorek

Analýza závodu

Leitner deklasoval svět

Tohle se na vrcholné akci, i když v juniorské kategorii, jen tak nevidí. Rakušan Felix Leitner ovládl vytrvalostní závod o takřka dvě minuty před stříbrným Italem Andreou Barettem. Leitner navíc jednou chyboval, přičemž Baretto sestřelil všech 20 terčů. Ze Světového poháru známý Američan Sean Doherty bral bronz.

Výborně měl závod rozjetý český biatlonista Ondřej Hošek. Po dvou nulách ovšem přidal čtyři chyby a místo umístění v elitní desítce jsme ho nalezli na 28. příčce. Přední pozice si nevyjeli ani 36. Ondřej Šantora, 42. Jan Burian a 43. David Tolar.

Výsledky vytrvalostního závodu juniorů

Analýza závodu

Zítra v 9:00 pojedou dorostenky sprint, ve 12:30 tu samou disciplínu dorostenci. Závody můžete sledovat online.

Medailové pořadí po 4 ze 16 závodů

1. Rakousko (2-0-1)

2. Norsko (1-1-0)

3. Německo (1-0-0)

4. Itálie (0-1-1)

5. Francie (0-1-0)

5. Ukrajina (0-1-0)

7. Česká republika (0-0-1)

7. USA (0-0-1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *