Home > Preview > MSJ Cheile Gradistei: V nabité kategorii juniorů se zkusí prosadit Ondřej Šantora

MSJ Cheile Gradistei: V nabité kategorii juniorů se zkusí prosadit Ondřej Šantora

Areál v Cheile Gradistei

Areál v Cheile Gradistei

Foto: Areál v Cheile Gradistei (© biathlonromania.ro)

První den Mistrovství světa juniorů patřil dorostencům, druhý den už změří síly ve vytrvalostních závodech i junioři. Českým triumfem by měl být hlavně Ondřej Šantora.

Juniorky

Kategorie juniorek je na celém MSJ suverénně nejméně početně zastoupená. Ve startovní listině závodu najdeme jen 67 jmen. Kvantitu ovšem nahrazuje kvalita. Zřejmě největší favoritkou je Ukrajinka Anastasija Merkušynová, která rumunské středisko dokonale zná. Loni tu na letním Mistrovství světa získala tři zlaté medaile. Podpořit by ji mohla krajanka Marija Kručovová, jež byla úspěšná v IBU Junior Cupu. Dvě zajímavé závodnice pošle do boje i Bělorusko. Darja Blašková a Hanna Solová se výrazně prosazovaly dorosteneckém věku. Prvně jmenovaná řádí v juniorském poháru, druhá už dokonce bodovala v tom Světovém.

Obhajovat medaile z minulého roku budou Francouzky Lena Arnaudová s Chloé Chevalierovou a Polka Kinga Mitorajová. Vyplatí se sledovat i Norku Ingrid Landmark Tandrevoldovou, Němku Theresu Mariu Straßbergerovou, Italku Carmen Runggaldierovou či kompletní ruský tým.

Šance na dobrý výsledek má určitě i české trio Erika Jislová, Simona Maříková a Anna Tkadlecová. Podle výsledků v IBU Junior Cupu můžeme nejvíc čekat od Tkadlecové, která si v tomto seriálu jednou dojela pro páté místo.

Zítřejší vytrvalostní závod juniorek můžete sledovat v online přenosu od 9:00. K dispozici už je startovní listina.

Junioři

Jedno jméno ve 103členné startovní listině vytrvalostního závodu juniorů vyčnívá nade všemi. Američan Sean Doherty má oproti ostatním poměrně dobré zkušenosti a výsledky ze Světového poháru. Už v něm čtyřikrát bodoval a nejlépe si vyjel kvalitní 17. příčku. Konkurovat mu bude chtít Rus Kirill Strelcov. Někdejší úspěšný dorostenec se rychle adaptoval v nové kategorii a prezentoval se skvělými výkony v IBU Junior Cupu.

Silný francouzský tým potáhne Emilien Jacquelin, jenž už ví, jaké je to získat medaili mezi dorostenci i juniory. Zřejmě největší hvězdou Rakušanů na šampionátu je Felix Leitner, dorostenecký mistr světa ze stíhačky. Nahoře můžeme dále ve velkém počtu očekávat závodníky z východu. Třeba Bělorusy Viktara Kryuka a Maxima Varabeje nebo Ukrajince Antona Myhdu, Maxima Ivka a Vitalije Truše. Myhda se mimochodem stal v Cheile Gradistein letním mistrem světa ve sprintu. Ve výčtu favoritů musíme ještě zmínit Němce, konkrétně Dominica Reitera a Justuse Strelowa.

Češi poslali do Rumunska dokonce pět juniorů. V prvním závodě tak nebude moci startovat Milan Žemlička. Přednost dostala čtveřice Jan Burian, Ondřej Hošek, Ondřej Šantora a David Tolar. Připomeňme, že Burian se Šantorou jsou bronzovými medailisty z letního šampionátu, středisko tak víc než dobře znají. Šantora s Hoškem pak byli i členy stříbrné smíšené štafety. Oba se navíc letos umístili na stupních vítězů v rámci IBU Junior Cupu. Šantora dokonce zvítězil a krom toho podával i v dalších závodech stabilní výkony. Pokud je zopakuje i nyní, mohl by se těšit z krásného výsledku.

Moudřejší budeme zítra, junioři se vydají na trať vytrvalostního závodu ve 12:30 a vy to můžete sledovat pomocí online přenosu. Přikládáme i startovní listinu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *