Home > Závody > MSJ Cheile Gradistei: Skvělí čeští dorostenci! Davidová končí ve sprintu 4., Štvrtecký 7.

MSJ Cheile Gradistei: Skvělí čeští dorostenci! Davidová končí ve sprintu 4., Štvrtecký 7.

Stupně vítězů

Stupně vítězů

Foto: Stupně vítězů sprintu dorostenek (© biathlonromania.ro)

Českým dorostencům zatím skvěle vychází Mistrovství světa juniorů v Cheile Gradistei. Markéta Davidová si po bronzu z vytrvalostního závodu připisuje čtvrté místo ve sprintu, nyní na ni navíc navázal sedmý Jakub Štvrtecký.

Nejrychlejší Davidová

Ve středu Markéta Davidová českého kouče Jindřicha Šikolu podle jeho slov překvapila. Dnes už ale dobře věděl, čeho je 19letá biatlonistka schopna. Na šestikilometrové trati zaznamenala nejrychlejší běžecký čas, který ji pomohl umírnit dvě chyby ze stojky. Stačilo to na čtvrté místo, jen 6 vteřin za bronzovou Ukrajinkou Annou Kryvonosovou. Češku porazilo ještě norské duo. Zlato brala Karoline Erdalová a stříbro Emilie Aagheim Kaltenbergová.

Oproti vytrvalostnímu závodu se výrazně zlepšily 27. Petra Suchá a 30. Natálie Jurčová. Tereza Vinklárková obsadila v konkurenci 91 dívek 57. příčku.

Výsledky sprintu dorostenek

Analýza závodu

Senzace mladičkého Štvrteckého

Třetí den šampionátu konečně přinesl medaili pro Rusko a to hned ve dvojím provedení. O to zlaté se postaral Igor Malinovskij, jenž byl nejrychlejší na trati a jen jednou nepřesný na střelnici. Jeho krajan Vjačeslav Malejev na tom byl běžecky podobně, jenže ho dvě minely poslaly na třetí místo. Stříbro získal Nor Endre Strømsheim.

Kdyby se dnes udělovaly medaile pro nejlepší závodníky narozeného v roce 1998, tak by tu nejcennější získal Jakub Štvrtecký. Teprve 17letý Čech výborně běžel, což podpořil dobrou střeleckou bilancí 1+0. Odměnou mu je životní 7. místo. Malé zlepšení oproti středě zaznamenal i jeho kolega 43. Vítězslav Hornig.

Výsledky sprintu dorostenců

Analýza závodu

Zítřejší program nabídne v 9:00 sprint juniorek, ve 12:30 pak sprint juniorů. Přímé přenosy by měly být k dispozici na Eurovisionsports.tv.

Medailové pořadí po 6 ze 16 závodů

1. Norsko (2-3-0)

2. Rakousko (2-0-1)

3. Rusko (1-0-1)

4. Německo (1-0-0)

5. Itálie (0-1-1)

5. Ukrajina (0-1-1)

7. Francie (0-1-0)

8. Česká republika (0-0-1)

8. USA (0-0-1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *