Home > Závody > MSJ Cheile Gradistei: Leitner získal už druhé zlato. Češi se výrazněji neprosadili

MSJ Cheile Gradistei: Leitner získal už druhé zlato. Češi se výrazněji neprosadili

Felix Leitner

Felix Leitner

Foto: Felix Leitner (© biathlonromania.ro)

Rakušan Felix Leitner získal druhé zlato, Švédka Hanna Öbergová zase přepisovala dějiny své země. To čeští reprezentanti se ve sprintech na Mistrovství světa juniorů příliš neprosadili.

Úspěch švédských juniorek

Do dnešního dne na Mistrovství světa juniorů nikdy nevyhrála Švédka. Na jakoukoliv medaili čekali seveřani 14 let. Nyní však přepsala švédské dějiny Hanna Öbergová. V napínavém sprintu porazila o pouhých 6 desetin sekundy Lenu Häckiovou. Švýcarka sice oproti čisté Öbergové udělala dvě chyby, ale suverénně nejrychleji běžela. Velký den švédského biatlonu podtrhla třetí Anna Magnussonová.

Českým juniorkám se znovu příliš nedařilo. Erika Jislová sice závod rychle rozeběhla, na prvním mezičase figurovala dokonce na druhé příčce, pak jí ovšem docházely síly a s jednou chybou skončila až 36. O dvě pozice níže stanula Anna Tkadlecová, jejíž střelecká bilance byla 2+2. Simona Maříková obsadila 54. příčku.

Výsledky sprintu juniorek

Analýza závodu

Leitnerovo druhé zlato

Vyhrál vytrvalostní závod a teď i sprint. Rakušan Felix Leitner přijel do Rumunska zvlášť ve skvělé běžecké formě. Ta mu opět pomohla umazat jednu nepřesnost a porazit o 11,5 sekundy Američana Seana Dohertyho. Bronz vybojoval Němec Eric Zobel.

U českých juniorů jsme mohli sledovat mírné zlepšení. Po jedné chybě udělalo duo Jan Burian a Milan Žemlička, jež se seřadilo na 26. a 27. příčce. Méně už se vedlo 51. Ondřeji Šantorovi a 57. Ondřeji Hoškovi.

Výsledky sprintu juniorů

Analýza závodu

Zítřejší program v Cheile Gradistei bude pořádně nabitý, pojedou se totiž stíhací závody ve všech kategoriích. Nejprve odstartují v 9:00 dorostenky, pak v 10:00 juniorky, ve 12:30 dorostenci a ve 13:30 junioři. Závody bude možno sledovat v přímém přenosu na Eurovisionsports.tv. Z českého pohledu budou zajímavé hlavně dorostenecké kategorie, protože ze čtvrtého místa vyrazí na trať Markéta Davidová a ze sedmého Jakub Štvrtecký.

Medailové pořadí po 8 ze 16 závodů

1. Rakousko (3-0-1)

2. Norsko (2-3-0)

3. Rusko (1-0-1)

3. Švédsko (1-0-1)

3. Německo (1-0-1)

6. Itálie (0-1-1)

6. Ukrajina (0-1-1)

6. USA (0-1-1)

9. Francie (0-1-0)

10. Švýcarsko (0-1-0)

11. Česká republika (0-0-1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *